DataLife Engine > Перспективи розвитку страхової системи України > Юхимик Ю.А. Місце і роль майнового страхування на ринку страхових послуг України

Юхимик Ю.А. Місце і роль майнового страхування на ринку страхових послуг України


10-03-2012, 18:20. Разместил: yuliya-yukh
Юхимик Ю. А.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Економічний факультет

Місце і роль майнового страхування на ринку страхових послуг України

Майнове страхування — галузь страхової діяльності, в якій об'єктом страхового захисту є майно в найрізноманітніших його проявах. До майнового страхування відносять: страхування засобів повітряного, наземного та водного транспорту, страхування вантажів, інших видів майна, страхування фінансових ризиків тощо [1].
Сьогодні з кожним днем все більше людей розуміють, що найцінніше майно потрібно застрахувати, оскільки навряд чи варто сподіватись на те, що держава зможе відшкодувати збиток , який заподіяний дачі, квартирі або гаражу повінь, пожежа або протиправні дії злочинців.
На ринку страхових послуг відбувається збільшення попиту на всі види послуг в секторі страхування нерухомого і рухомого майна, що належить громадянам. Більшість експертів зміни, які відбуваються на ринку майнового страхування, пов'язують із зростанням страхової культури населення. Бажання населення застрахувати своє майно теж пов’язано з тим, що вони його отримують в результаті вкладення власних коштів, а не за муніципальними програмами.
Але існують чинники, які гальмують розвиток цього виду страхування на ринку страхових послуг України. Один з них - це недовіра населення до страхових компаній . Іншими ,які є не менш важливими, є проблеми, пов'язані з державною реєстрацій нерухомості, низький рівень доходів населення.
Важливим напрямом розвитку було і буде впровадження зарубіжного досвіду організації страхування і ефективного функціонування страхового ринку, оскільки страхові компанії в розвинутих країнах добре знають сильні і слабкі сторони клієнтів, мають певний досвід ринкових перетворень, вимушені постійно оцінювати ризик і прогнозувати страхові події, розробляти рекомендації по підвищенню ефективності роботи страховиків і страхувальників та по виконанню страхових зобов’язань по заключенних договорах [2].
Отже, ринок майнового страхування знаходиться в даний час на підйомі, а у думці громадян поступово складається уявлення щодо необхідності майнового страхування як однієї з форм захисту від будь –яких неприємностей.
Список використаної літератури
1. Базилевич В.Д. Страхова справа / В.Д.Базилевич, К.С.Базилевич.-К.: Знання, 2005.-351с. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://books.efaculty.kiev.ua/str/1/3/1.htm
2. Барновський О.І. Розвиток страхового бізнесу в Україні // Фінанси України. - 2004. - № 8. - С.85.

Вернуться назад