DataLife Engine > Якість фінансових послуг та інструментів > Атлахович А.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Дніпроенерго"станом на 01.12.2012року

Атлахович А.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Дніпроенерго"станом на 01.12.2012року


30-10-2012, 21:13. Разместил: andreyko925
Атахович А.І.

Прогноз курсу акцій ПАТ "Дніпроенерго" станом на 01.12.2012р.

ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» – один з найбільших постачальників електроенергії в тепловій генерації України. До складу «ДТЕК Дніпроенерго» входять три теплові електростанції: Криворізька, Придніпровська і Запорізька. Крім виробництва електроенергії, «ДТЕК Дніпроенерго» також забезпечує теплом населені пункти Дніпропетровської та Запорізької областей.
Сумарна потужність електростанцій складає 8 185 МВт. Це близько 16% від загальної потужності електростанцій України. На її частку припадає 8,9% від загального обсягу виробленої в державі електроенергії.
Акції ПАТ «Дніпроенерго» розподілені таким чином: державі належить 50 % + 1 акція , а українському енергетичному холдингу «ДТЕК» - 47,5 % акцій.
Численність персоналу компанії нараховує близько 8671 чоловік.
ПАТ «Дніпроенерго» на майбутнє обрало такі стратегічні напрямки розвитку:
- Будівництво нових економних і «чистих» енергоблоків та об'єктів інфраструктури (розглядаються альтернативні варіанти будівництва ПГУ, блоків з котлами ЦКШ, ССКД та інші);
- Підтримання прийнятного стану наявного обладнання (в даний час реконструюються енергоблоки № 3 Криворізької ТЕС та № 9 Придніпровської ТЕС, виконується ремонт обладнання);
- Реалізація проектів спрямованих на охорону навколишнього середовища (проводиться реконструкція електрофільтрів блоку № 3 Криворізької ТЕС із застосуванням комбінованої електронно-іонної технології і електрофільтрів блоку № 11 Придніпровської ТЕС за технологією компанії «Альстом», впровадження сіркоочистки із застосуванням кріомагнітной сепарації на блоці № 9 Придніпровської ТЕС, впровадження систем екологічного моніторингу на енергоблоках і пристрій рибозахисту на всіх ТЕС, забезпечення складування золошлакових відходів з мінімальною шкодою для навколишнього середовища і т.д.).
Ці проекти вимагають акумуляції коштів для їх реалізації та значних інвестицій. Для забезпечення фінансування ведеться робота по затвердженню інвестиційної складової до тарифу на електроенергію і залучення кредитних коштів, у тому числі розглядається можливість співпраці з міжнародними економічними і фінансовими інститутами для залучення ресурсів у здійснення інвестиційних проектів на пільгових умовах.
Основними факторами, які можуть вплинути на ціну акцій можуть бути такі :
- підтримка належного стану наявного устаткування;
- будівництво нових енергоблоків;
- реалізація проектів пов’язаних із охороною навколишнього середовища;
- реалізація інвестиційної програм, запропонованої компанією «ДТЕК»;
- повернення усіх взятих компанією кредитів;
- зниження фінансових показників тощо.
Виходячи з вищесказаного і проаналізувавши графік цін на акції протягом попередніх трьох місяців можна зробити висновок що курс акцій і надалі знижуватиметься. Існує невелика імовірність, що після виборів курс акцій трішки зросте.
Я гадаю, що на 01.12.2012 акції ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» коштуватимуть від 230 до 270 гривень за акцію.

Вернуться назад