DataLife Engine > Якість фінансових послуг та інструментів > Пилипчак Л.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Західенерго" станом на 01.11.2012

Пилипчак Л.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Західенерго" станом на 01.11.2012


2-11-2012, 00:22. Разместил: 6768рвкк
«Західенерго» - є одним із провідних українських виробників електроенергії та тепла. Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи.
До складу «ДТЕК Західенерго» входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства Галременерго, Львівенергоспецремонт, Львівенергоавтотранс, Західенергопостач. При цьому Бурштинська ТЕС компанії успішно працює в об'єднаній європейській енергосистемі UCTE \ CENTREL, забезпечуючи покриття внутрішнього споживання і передавання на експорт 550 МВт енергії.
Відповідно до фінансового звіту енергопостачальна компанія «ДТЕК Західенерго» в січні — вересні 2012 року одержала чистий прибуток за міжнародними стандартами фінансової звітності у розмірі 237,222 млн. грн. Для порівняння у 2011 році за аналогічний період цей показник становив 383,694 млн. грн. Звідси прибутковість діяльності ПАТ зменшилася.
Виручка від реалізації продукції за МСФЗ за 9 місяців поточного року становить 383,694 млн. грн. Валовий прибуток компанії за МСФЗ за звітний період поточного року становить 275,896 млн. грн., за національними стандартами минулого року валовий прибуток становив 617,265 млн.грн.
Акції Західенерго є малоліквідними порівняно з іншими енергогенеруючими компаніями.
Протягом останнього часу акція ЕК «Західенерго» програє індексу Української біржі попри те, що компанія однією з перших була приватизована стратегічним інвестором. Це пов’язано, в першу чергу, з малою кількістю акцій компанії у вільному обігу. Так, нещодавно було опубліковано про придбання холдингом ДТЕК на вторинному ринку цінних паперів ще 1,6% акцій Західенерго, тим самим ще зменшивши free-float. Станом на 1.07.2012 DTEK Holdings Limited збільшив свою частку у статутному капіталі компанії з 57,19% до 58,77%, а ТОВ «ДТЕК» – з 12,20% до 12,24%. Наразі у власності крупного вертикально-інтегрованого холдингу «ДТЕК» зосереджено близько 72,5% акцій ЕК «Західенерго», а у власності НАК «ЕКУ» – 25%, тож у вільному обігу лишилось до 2,5% акцій.
Таким чином, наступні фактори не стали каталізаторами росту для акцій Західенерго:
прихід ефективного власника;
залучення коштів на проведення реконструкції енерге-тичних потужностей;
зростання обсягів виробництва електроенергії на теплових електростанціях більшими темпами, ніж в цілому
загальнодержавний темп виробництва електроенергії (крім того, Західенерго лідирує за темпами зростання виробництва продукції);
Отже,на мою думку ціни на акції компанії «Західенерго» будуть визначатися незначним підйомом.

Вернуться назад