DataLife Engine > Якість фінансових послуг та інструментів > Мельник Ю.В. Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12. 2013 року

Мельник Ю.В. Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12. 2013 року


31-10-2013, 21:56. Разместил: Мельник Юлія
Мельник Ю.В.
Студентка групи ЕКф-45, ЛНУ ім. І. Франка

Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12. 2013 року

ПАТ "Центренерго" є одним із провідних виробників електричної енергії в Україні та за різними експертними оцінками входить до найбільших підприємств держави. До складу компанії входять три теплові електростанції – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Структура виробництва електроенергії по Товариству виглядає наступним чином: на Вуглегорскій ТЕС виробіток електроенергії складає – 30% від загального, на Зміївській ТЕС - 40%, на Трипільській ТЕС – 30%.
З 1995 року "Центренерго" функціонує як акціонерне товариство. Статутний капітал Товариства становить 480 229 240,40 грн. та розподілений на 369 407 108 простих іменних акцій номінальною вартістю 1,30 грн. Кожна.
Найбільшим акціонером є НАК "Енергетична компанія України", яка здійснює управління пакетом акцій у розмірі 78,29 відсотків статутного капіталу Товариства. Інші юридичні та фізичні особи володіють 20,38 % та 1,33 % акцій відповідно.
Акції Товариства вільно купуються і продаються, як на організованому, так і на вторинному фондових ринках. Акції Товариства є "блакитними фішками" та входять до першого рівня лістингу першої фондової торгівельної системи України (ПФТС) з 1997 року, де визначається їхня курсова вартість. Згідно міжнародної класифікації, емітенту присвоєно код – CEEN – визнаний Reuters та Bloomberg.
Виручка компанії минулого року становила більше 1 млрд. дол. 78% акцій компанії належить державі, решта 22% знаходяться у вільному обігу. Цього року була намічена процедура приватизація компаній, проте у зв'язку з пожежею на Вуглегорскій ТЕС її перенесли на невизначений термін.
В рейтингу за об'ємом торгів акцій компанії займають 2ге місце поступаючись акціям компанії Моторсіч. Вага акцій Центренерго в індексі Української біржі становить майже 20%. Через таку велику вагу динаміка акцій компанії є одним із головних драйверів динаміки індексів.
З 2009 року виручка компанії росла стабільно, з темпом більш ніж 25% в рік. Головною причиною був ріст на електроенергію, але в той же час цього втиявилось недостатньо для компенсування росту витрат. В результаті говорити про стійкість прибутку компанії все ще не приходиться. Очікується, що в результаті пожежі на Вуглегорскій ТЕС, яка знищила біля 27% всіх потужностей, виробіток електроенергії в цьому році впаде на 19%.
Аварія та очікуване зниження доходів стали причиною зниження ціни акцій на 30%, проте в даний період відбувається поступове відновлення.
Капіталізація компанії на сьогодні більше ніж 1,5 млрд. грн., проте це не багато — всього 27 дол. США за 1 кВт встановленої потужності. Вважається, що при нормальній прибутковості, станція, що має нормальний знос повинна котируватися на рівні порядку 800 дол. США за 1 кВт встановленої потужності, тобто майже в 30 раз дорожче поточного рівня.
Експерти в певнені, що ситуація в секторі буде покращуватись. Так чи інакше будуть проводитись ринкові перетворення, а разом з ними ростиме прибуток компанії. Також будуть реконстуйовані енергоблоки. Проте невиключеним є ризик із затягуванням приватизації та повноцінної реформи галузі, що в свою чергу є негативним фактором впливу на ціну акцій.
Першорядним поточним завданням ПАТ «Центренерго» залишається покращення техніко-економічних показників роботи обладнання шляхом проведення реконструкції та модернізації енергоблоків, вдосконалення режимів роботи і якісних ремонтів, зменшення собівартості виробництва електроенергії та тепла, приведення характеристик системи регулювання до європейських норм, зменшення викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище.
Стратегічним орієнтиром ПАТ «Центренерго» є створення динамічної міжнародної вертикально інтегрованої енергетичної компанії, яка відповідала б кращим світовим зразкам ефективного керування.
Таким чином, компанія планує інвестувати значні кошти у свій розвиток, що впливатиме позитивно на динаміку цін акцій компанії. Стратегічні напрямки розвитку генеруючих потужностей, розроблені компанією, у найближчій перспективі передбачають наступні етапи:
1.Проведення розширених капітальних ремонтів енергоблоків з елементами модернізації основного обладнання з метою максимального відновлення їх надійності та ефективності і підтримки в працездатному стані протягом 5-10 років;
2.Проведення повузлової реконструкції для енергоблоків з граничним напрацюванням з метою значного поліпшення техніко-економічних показників і продовження терміну служби на 15-20 років.
Акції компанії є привабливою інвестицією не тільки з-поміж інших електрогенеруючих компаній, а й в цілому на українському фондовому ринку.
Пропонується розглянути динаміку змін курсу акцій Центренерго за період з 31.07.2013 по 31.10.2013, представлену на наступному рисунку.
Мельник Ю.В. Прогноз курсу акцій ПАТ «Центренерго» станом на 01.12. 2013 року
Сайт української біржі [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://fin.org.ua/ux/CEEN/

Враховуючи дану динаміку та фактори, які потенційно впливають на коливання курсу акцій Центренерго, можна зробити наступне припущення, що ціна акцій даної компанії станом на 01.12.2013 розміститься в діапазоні 4,86 — 5,18 грн.

Вернуться назад