DataLife Engine > Соціальне страхування 2013 > Калічак М., Головнич О. Індивідуальні та корпоративні програми добровільного медичного страхування в Україні

Калічак М., Головнич О. Індивідуальні та корпоративні програми добровільного медичного страхування в Україні


28-12-2013, 19:40. Разместил: Марічка Калічак
Калічак М., Головнич О., 2013
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ - 46с

Індивідуальні та корпоративні програми добровільного медичного страхування в Україні

Сьогодні страхові компанії пропонують велику кількість програм добровільного медичного страхування як для корпоративних, так і для індивідуальних клієнтів. Як правило, до них входять основні напрями обслуговування.
В Україні індивідуальні та корпоративні програми добровільного медичного страхування досліджували вчені Т. Артюх, К. Воблий, В. Базилевич, К. Базилевич, О. Гаманкова, О. Губар, М. Мних, С. Горянська, О. Губар, В. Єрмілов, О. Залєтов, С. Осадець, Т. Ротова, В. Рудень, С. Срібний, Р. Смоленюк, Я. Шумелда, В. Нонко, Н. Нагайчук, С. Юрій, Л. Окунєв та інші. Всі вони наголошують на необхідності негайного впровадження таких програм.
Медична програма страхування – невід’ємний додаток до договору страхування, в якій зазначається конкретний варіант медичної допомоги [1]. Програми є різними – залежно від переліку медичних послуг та медичних закладів, контингенту застрахованих осіб, відрізняються також вартістю. На що насамперед варто звернути увагу при виборі програми ДМС? Це розділи програми (амбулаторно – поліклінічна допомога, стаціонарна допомога, додаткові умови, оздоровлення), ассистанс (структура, яка отримала дзвінки від застрахованих і забезпечує їм надання медичних послуг), розбиття платежу (можливість сплатити страхову премію частинами), виняток (список речей, щоб уникнути несподіваних сюрпризів надалі), правила страхування (правила ведення страхової діяльності), репутація страхової компанії (СК має бути стабільною, лояльною, справно виплачувати відшкодування) [2].
На сьогоднішній день найбільші цікаві програми з медичного страхування пропонує страхова компанія АХА Страхування. Відповідно нею передбачено такі види допомоги: невідкладна швидка допомога, амбулаторно – поліклінічна, стоматологічна, профогляд, медикаментозне забезпечення, супровід вагітності та лікувально – оздоровчі процедури, ангіографія, магнітно – резонансна томографія. При страхуванні сім’ї надається додаткова знижка, договір може укладатись з особами до 60 років. А сама базова програма ДМС коштує 600 гривень на рік. Перевагами таких програм є швидка та якісна організація медичної допомоги гідного рівня, можливість вибору медичної установи і лікаря, організація медичного обслуговування у зручному місці і в слушний час, проведення профілактичної вакцинації [3].
В Україні ще не розвинена культура індивідуальних і корпоративних програм ДМС. Проблема в тому, що багато страхових компаній не приймають взагалі на страхування фізичних осіб або ж за цю послугу запрошують непомірно високу ціну. На мою думку, основними перспективами розвитку щодо вдосконалення таких програм з боку страхових компаній має бути ознайомлення хворих із програмами страхування, контроль якості надання медичних послуг, розробка нових програм медичного страхування, а також співпраця з представництвами закордонних організацій щодо добровільного медичного страхування.
Список використаних джерел:
1. Богуславський Є.І. Добровільне медичне страхування в Україні: проблеми та перспективи // Зовнішня торгівля: право та економіка. - 2011. - №4. – с. 65
2. Мних М.В. Програми ДМС та необхідність їх запровадження в Україні// Економіка та держава. - 2010. - №2. - с. 40.
3. Солдатенко О.В. Добровільне медичне страхування як джерело фінансового забезпечення медичної галузі// Фінансове право. - 2010. - № 1 (11). - с. 31.

Вернуться назад