DataLife Engine > Сучасні тенденції фінансового ринку 2015 > Юрків О.Я. Прогноз курсу акцій ПАТ «Укрнафта» на 1 грудня 2015 року

Юрків О.Я. Прогноз курсу акцій ПАТ «Укрнафта» на 1 грудня 2015 року


1-11-2015, 15:42. Разместил: posibilitya
студенки групи Екф-41с

Юрків О.Я.


ПАТ «Укрнафта» (UNAF)  найбільша нафтовидобувна компанія України, яка володіє також газопереробними потужностями (найбільший виробник скрапленого газу) і найбільшою в Україні мережею автозаправних станцій (537 од.). Основні акціонери  НАК «Нафтогаз України» (50% + 1) і група «Приват» (42%), що здійснює операційне управління компанією.
Для формування прогнозу насамперед виокремимо дві групи курсоутворюючих чинників на ринку акцій «Укрнафти»: завнішні і внутрішні. До зовнішніх факторів, які можуть мати вплив на вартість акцій підприємтсва, можна віднести такі:
 геополітичні фактори (напр., ескалація вікськового конфлікту на Сході України);
 макроекономічні фактори (динаміка ВВП та ІСЦ, рівень безробіття, споживчий попит, ринкова кон'юнктура, курс гривні та інші макроекономічні показники);
 зміна законодавства (напр., внесення змін до ЗУ "Про акціонерні товариства" щодо зниження планки кворуму, необхідної для проведення загальних зборів АТ, з 60 до 50% + 1 акція);
 податкова (напр., підвищення рентної плати) монетарна політика держави;
 динаміка цін на нафту на світовому ринку;
 психологічні чинники (чутки, емоції, страх, оптимізм тощо).
До внутрішніх факторів, які впливають курс акцій «Укрнафти», віднесемо:
 рівень фінансової стійкості, структура капіталу підприємства;
 показники прибутковості, очікувані та виплачені дивіденди;
 наявний конфлікт акціонерів, який тормозить розвиток компанії;
 домінуюче становище компанії на ринку нафти та нафтопродуктів;
В порівнянні в березнем 2015 року ціна акцій «Укрнафти» знизилась більш ніж на 10 грн за акцію, причому протягом жовтня 2015 року спостерігалось стійка тенденція до зниження курсу акцій компанії (рис. 1).

Юрків О.Я. Прогноз курсу акцій ПАТ «Укрнафта» на 1 грудня 2015 року

На нашу думку, протягом грудня 2015 року ця тенденція може продовжитись, а зміну курсу акцій компаніїї визначатимуть такі чинники:
 зниження цін на нафту, які на даний час не перевищують 50 дол. за барель, причому експерти найбільших інвестбанків (що брали участь в опитуванні Wall Street Journal) прогнозують, що нафтові котирування не піднімуться вище 60 дол. за барель до кінця 2016 року.
 відносна стабілізація макроекономічної ситуації в Україні: уповільнення зростання ІСЦ та реальної заробітної плати, стабілізація валютного ринку.
 подальші дії керівництва компанії щодо виплати заборгованості за податковими платежами, яка станом на 22 жовтня становила 9,552 млрд гривень (1млрд «Укрнафта» вже сплатила).
 напрям розвитку конфлікту між групою «Приват» та мажоритарним акціонером  державою щодо виплати дивідендів за 2011-2013 роки.
 повідомлення про зниження за результатами 9 місяців 2015 року видобутку нафти, газу та виробництва скрапленого газу (що відповідно на 11,2%, 13,2% та 2,5% нижче аналогічного періоду 2014 року).
 збільшення чистого прибутку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року в 5,3 рази  до 4,062 млрд грн з 0,764 млрд грн.
 перерахування «Укрнафтою» до держбюджету 632,3 млн грн дивідендів за 2014 рік, а також вирішення питання з виплатою дивідендів за попередні роки в цілому 1,8 млрд грн.
 рівень фінансової стійкості, для визначення якого розрахуємо такі показники (станом на 30.09.15):
1) Коефіцієнт автономії = 0,44, тобто частка власного капіталу в пасивах компанії становить 44%.
2) Коефіцієнт співвідношення залучених і власних коштів = 1,25, тобто залучені кошти підприємства перевищують власні.
3) Коефіцієнт самофінансування = 0,98, тобто власного капіталу компанії недостатньо для фінансування необоротних активів.
4) Коефіцієнт короткострокової заборгованості станом на 12.12.2014 становив 4,8, а вже на 30.09.2015  12, що свідчить про нарощування кредиторської заборгованості.
Загалом фінансовий стан «Украфти» не є критичним, хоча компанія і має певні проблеми з достатністю власного капіталу.
Отож, проаналізувавши динаміку ринку та фундаменталні чинники курсу акцій ПАТ «Укрнафта», я вважаю, що ціна однієї акції ПАТ «Укрнафта» станом на 1 грудня 2015 року коливатиметься в межах: 170-235 грн. за акцію.

Вернуться назад