DataLife Engine > Прогноз libor > Риплянська Ю.О. Прогноз LIBOR

Риплянська Ю.О. Прогноз LIBOR


31-10-2016, 22:08. Разместил: Риплянська Юлія
Ло́ндонська міжба́нківська ста́вка пропози́ції (англ. London Interbank Offered Rate, LIBOR) — середньозважена Відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на лондонському міжбанківському ринку (від доби до року). Ставки LIBOR розраховуються в десяти різних валютах для п'ятнадцяти термінів погашення. В розрахунку кожної із 150 ставок бере участь від 8 до 16 банків, обраних регуляторами British Bankers' Association (BBA) і Foreign Exchange and Money Markets Committee (FX&MMC). Критерії відбору — масштаб бізнесу і репутація банку, а також досвід роботи банку з конкретною валютою.
Будь-яка зі ставок LIBOR є бенчмарком — еталонною ставкою. По суті, вона показує актуальну ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Прийнято вважати, що динаміка тримісячної ставки LIBOR (в британських фунтах) відображає очікування ринку відносно того, як зміниться базова ставка Банку Англії через три місяці.
Окрім того, що від LIBOR відштовхуються при визначенні ціни інших трансакцій (кредитування, у т.ч. іпотечне та міжбанківське, та ін.), показник також служить “показником довіри” на фінансовому ринку та відображає ступінь довіри банків до фінансової стабільності одне одного.
LIBOR ставка розраховується для таких валют:
-австралійський долар;
-данська крона;
-долар США;
-Євро;
-канадський долар;
-новозеландський долар;
-фунт стерлінгів;
-шведська крона;
-швейцарський франк;
-японська єна.
Прогноз на 1 грудня 2016 року: трьохмісячна ставка LIBOR за доларом буде коливатися в діапазоні: [0,82251-0,95974].

Вернуться назад