DataLife Engine > Якість фінансових послуг та інструментів > Михальська Я.Ю. Прогноз курсу акцій ПАТ "Укрнафта" станом на 01.12.2016

Михальська Я.Ю. Прогноз курсу акцій ПАТ "Укрнафта" станом на 01.12.2016


31-10-2016, 22:24. Разместил: Yaryna
Михальська Ярина
Екф-41с

ПАТ «Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України. Частка товариства у загальному видобутку нафти з газовим конденсатом в Україні в 2015 році складає 67,9%, частка у загальному видобутку газу – 7,6%.
50% + 1 акція компанії належить НАК «Нафтогаз України».
Акції «Укрнафти» котируються на «Українській біржі» (Київ). Вони включені до індексу УБ, що є головним показником активності ринку акцій України.
Є багато факторів, які можуть впливати на вартість акцій підприємства. Насприклад: політична ситуація (зокрема конфлікт на Сході України), динаміка ВВП та ІСЦ (тенденції до зниження за останні роки), рівень безробіття(за перше півріччя 2016 року зріс майже на 10%), споживчий попит (знижується у 2016 році). А також кон'юнктура ринку, курс гривні, монетарна та податкова політика держави (зниження рентної плати), зміни у законодавстві.
Важливим фактором є ціна на нафту на світовому ринку (після безрезультатного засідання ОПЕК ціни на нафту падають. "Було багато розмов, але ніхто ні про що не домовився. Це підштовхує ринок нафти до зниження", - прокоментував агентству Рейтер старший ринковий аналітик брокерської компанії OANDA в Сінгапурі Джеффрі Халлі).
Також, варто звернути увагу на показники прибутковості підприємства. З початку 2016 року компанія стабілізувала видобуток нафти на рівні 4,2 тис. т на добу, здебільшого за рахунок підтримуючих заходів і заходів з інтенсифікації видобутку на існуючих свердловинах. Проте "Укранфта" в січні-вересні 2016 року одержала чистий прибуток в розмірі 427 млн грн, що в 9,5 разу (на 3634,991 млн грн) менше показника за аналогічний період 2015 року.
Сума всіх сплачених податків (основна частка яких припадає на рентну плату і ПДВ) за 3 квартал 2016 року сягнула до 2,0 млрд грн. і 5,3 млрд грн. за 9 місяців 2016 року (за аналогічний період 2015 року компанія сплатила 3,0 млрд грн. податків). Станом на 30 вересня 2016 року податковий борг компанії збільшився на 2,1 млрд грн. через зростання дебіторської заборгованості з боку низки партнерів компанії і низьких цін на нафту, які обмежили дохід компанії. Компанія веде переговори про повернення простроченої дебіторської заборгованості.
Крім того, з метою ліквідації дебіторської заборгованості, яка утворилася в попередні періоди, «Укрнафта» в липні цього року подала низку судових позовів з метою повернення боргу на загальну суму 7,6 млрд грн. У вересні два позови були задоволені судами першої інстанції.
На виробничо-фінансові показники компанії негативно впливає відсутність рішення Наглядової ради та акціонерів щодо запропонованого менеджментом плану фінансового оздоровлення «Укрнафти». Реалізація цього плану дозволить компанії погасити «історичний» податковий борг і забезпечити мінімально необхідний рівень інвестицій. Крім того, інвестиційні можливості компанії обмежені внаслідок високого фіскального навантаження на видобуток нафти. Компанія підтримує зниження ставки ренти на нафту як мінімум до рівня ставки ренти на видобуток природного газу, оскільки сьогодні Україна суттєво програє за інвестиційною привабливістю проектів із видобутку нафти.
Ще однією проблемою є те ,що "Укрнафта" протягом довгого періоду не виплачує дивіденди міноритарним акціонерам.
Незважаючи на всі проблеми компанія займає домінуюче становище на ринку нафти та нафтопродуктів.
З квітня до вересня 2016 року ціна акцій залишалась стабільною і коливалась в межах 95-105 грн. за акцію. А в кінці вересня ціна збільшилась до 136 грн.
Отже, беручи до уваги наведені дані і динаміку цін на акції за останній період, я вважаю, що ціна однієї акції ПАТ «Укрнафта» станом на 1 грудня 2016 року буде знаходитись в діапазоні від 80 до150 грн. за акцію.
Михальська Я.Ю. Прогноз курсу акцій ПАТ "Укрнафта" станом на 01.12.2016

Вернуться назад