DataLife Engine > Сучасні тенденції фінансового ринку 2016 > Колісник О. Прогноз курсу акцій ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» станом на 01.12.2016 р.

Колісник О. Прогноз курсу акцій ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» станом на 01.12.2016 р.


31-10-2016, 23:49. Разместил: Колісник О.
Колісник Остап
Екф-42с
Львівський національний університет імені Івана Франка

ПАТ «Дніпроенерго» починає свій історичний шлях 7 червня 1931. У цей день організоване Придніпровське Районне Управління Державних електричних мереж «Дніпроенерго» з розміщенням у м. Дніпропетровську. (Дата утворення енергосистеми «Дніпроенерго»).
У 1995 шляхом корпоратизації створена генеруюча компанія ПАТ «Дніпроенерго».
Перші загальні збори акціонерів ПАТ «Дніпроенерго» відбулися 24 березня 1998.
З травня 2005 по січень 2008 була реалізована процедура санації, в результаті якої ДТЕК вдалося консолідувати 47% акцій компанії.
24 березня 2009 відбулися чергові загальні збори акціонерів ПАТ «Дніпроенерго», на яких держава в особі НАК «Енергетична компанія України» виступала як власник пакета 50%+1 акція, а ДТЕК як власник 47,46% акцій. Керівний менеджмент компанії контролюється ДТЕК.
До складу ПАТ «Дніпроенерго» входять: — Криворізька ТЕС (встановлена потужність — 2820 МВт), розташована та території Дніпропетровської області за 20 км на захід від районного центру м. Апостолове і за 2 км від м. Зеленодольськ. Запорізька ТЕС (встановлена потужність — 3600 МВт) i Енергодарський КСПП, розташовані на території Запорізької області за 140 км на південь від обласного центру м. Запоріжжя і за 3 км від м. Енергодар. Придніпровська ТЕС (встановлена потужність — 1740 МВт), розташована на території Дніпропетровської області в м. Дніпропетровськ. Для забезпечення технічного обслуговування ПАТ «Дніпроенерго» до складу акціонерного товариства входять структурні підрозділи: «Дніпроенергоремонт» (ремонт технічного устаткування), «Дніпроенергоспецремонт» (ремонт будівель та споруд), «Дніпроенергоавтотранс» (транспортні послуги), «Дніпроенергоналадка» (обслуговування лічильників, ліній зв'язку), «Загін охорони».
Головний офіс розташований у Запоріжжі.
Установлена потужність електростанцій компанії — 8185 МВт, що становить 16% від загальної встановленої потужності теплогенеруючих компаній України. Частка компанії в загальному виробленні теплової електроенергії України у 2008 році склала 22,3%.
На частку ПАТ «Дніпроенерго» доводиться 8,9% від загального обсягу виробленої в державі електроенергії. Питомі витрати палива на виробництво 1 КВт/год електроенергії є одними з найнижчих в Україні.[4] Теплоелектростанції «Дніпроенерго» працюють на енергетичному вугіллі, для підсвічування горіння вугілля використовується мазут, з 1 січня 2009 року ТЕС Компанії майже повністю відмовилися від використання природного газу. Газ використовується лише для розігрівання енергоблоків при їх старті.
Станом на кінець 2008 відремонтовано 18 енергоблоків ТЕС.
Я вважаю, що є дуже велика кількість факторів, що впливають на коливання ціни акцій ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», але я ходів би виділити декілька з них, які, на мою думку, мають вирішальний вплив, зокрема:
1. Політична ситуація в країні.
2. Не стабільність в питаннях приватизації.
3. Результат діяльності підприємства.
4. Загальна динаміка українського та світового фондового ринку.
5. Загальний обсяг видобутку й переробки вугілля в Україні та забезпеченість ним підприємства.
6.Обсяги виробництва електроенергії.
7. Відсутність економічного зростання в країні.
8. Дивідендна політика підприємства внаслідок збитковості.
На мою думку ціна акцій ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», проаналізувавши вище вказані фактори та коливання ціни акцій даного підприємства за останній час, буде в діапазоні 220 - 240 грн. станом на 01.12.2016 року.

Вернуться назад