DataLife Engine > Прогноз libor > Гембара А. Прогноз ставки LIBOR 3M на 1 травня 2017 року

Гембара А. Прогноз ставки LIBOR 3M на 1 травня 2017 року


31-03-2017, 20:05. Разместил: Andrii
LIBOR є середньозваженою відсотковою ставкою за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному на лондонському міжбанківському ринку, в десяти валютах на п'ятнадцять різних термінів кредитування: від кредиту overnight - до кредиту на 12 місяців. Будь-яка зі ставок LIBOR є бенчмарком, і по суті, показує актуальну ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Середнє значення LIBOR є індикатором попиту на ліквідність в банківській системі. Визначальну роль має тримісячна ставка LIBOR за доларом, яка часто використовується банками для встановлення змінних ставок за різними кредитними операціями.
Прийнято вважати, що динаміка тримісячної ставки LIBOR відображає очікування ринку відносно того, як зміниться базова ставка Банку Англії через три місяці. На зміну ставки мають вплив здебільшого зовнішньо-економічні показники, фінансово-економічна та політична ситуація в світі. Але звичайно основою її формування є очікування банків щодо ринку, наприклад, якщо міжбанківські кредити дешеві, банкам не має змісту залучати кошти населення на депозити, тому платники податків отримають негативні реальні ставки по депозитам і не матимуть стимулу зберігати кошти на вкладних рахунках.
Вважається, що ключовим індикатором для доларової ставки LIBOR є рівень облікової ставки Федеральної Резервної системи США. Спостерігається залежність: якщо зростає облікова ставка - підвищується ставка LIBOR, якщо облікова ставка спадає - падає і ставка LIBOR. Але на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується ФРС приблизно раз в 5 тижнів.
Так, за результатами зборів 14-15 березня ФРС США прийняла рішення підвищити цільовий діапазон облікової ставки з 0,5-0,75 відсотка до 0,75-1,0 відсотка. Це перше підвищення, всього їх, за словами ФРС, буде три у 2017 році. Підвищення базової ставки направлено на боротьбу з інфляцією в США і часто призводить до зростання курсу долара. Це відбивається як на курсах валют інших країн, так і на сировинному ринку, де торги проходять в доларах. За словами Голови ФРС Джанет Йеллен, такі зміни є наслідком поліпшення ситуації на ринку праці в США і зростання інфляції. Результат такої зміни не забарився - долар прискорив падіння відносно інших валют.
Для прогнозу тримісячної ставки LIBOR також варто проаналізувати її динаміку впродовж останніх 2 років. Так впродовж аналізованого періоду спостерігається тенденція до зростання ставки LIBOR. За останні 3 місяці приріст в середньому становив 0,05037.
Гембара А. Прогноз ставки LIBOR 3M на 1 травня 2017 року

Зважаючи на вищенаведені фактори, я припускаю, що тримісячна ставка LIBOR за доларом встановиться в діапазоні 1,14111- 1,16111.

Вернуться назад