DataLife Engine > Прогноз libor > Черепаня І.Р. Прогноз ставки Libor на 01.05.2017

Черепаня І.Р. Прогноз ставки Libor на 01.05.2017


31-03-2017, 21:25. Разместил: Черепа І Р
Черепаня І.Р.
ЛНУ ім. Івана Франка, ЕкфМ-51с

Ло́ндонська міжба́нківська ста́вка пропози́ції — середньозважена Відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на лондонському міжбанківському ринку. Будь-яка зі ставок LIBOR є бенчмарком — еталонною ставкою. LIBOR ставка вираховується для таких валют: англійський долар, данська крона, долар США, Євро, канадський долар, новозеландський долар, фунт стерлінгів, шведська крона, швейцарський франк, японська єна.
LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Розшифровується LIBOR як London Interbank Offer Rate, і рохраховується як середня процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Всього беруть участь шістнадцять банків.
Банки-орієнтири вибираються на підставі репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу.
Ставки LIBOR для абсолютно однакових кредитів у різних валютах іноді дуже істотно відрізняються один від одного. Якщо розглядати іпотечне кредитування, то відсоток по іпотеці найчастіше прив'язаний до доларової ставки. Отже, ключовим індикатором для ставки - є рівень облікової ставки Федеральної Резервної Системи США. Виходить нехитра залежність - якщо зростає облікова ставка зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає - падає і ставка LIBOR. Але на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується Федеральною Резервною Системою приблизно раз в 5 тижнів.
На основі даних можна зробити такий прогноз, на 01.04.2017 року ставка LIBOR, за американським доларом, коливатиметься в діапазоні від 1,13899 до 1,39347

Вернуться назад