DataLife Engine > Прогноз libor > Бешко О. Прогноз 3M USD LIBOR на 01.05.2017

Бешко О. Прогноз 3M USD LIBOR на 01.05.2017


31-03-2017, 21:51. Разместил: Oksana Beshko
LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі. Вона використовується як база для розрахунків відсоткових контрактів на багатьох світових ф’ючерсних та опціонних біржах, більшості інструментів позабіржового ринку позичкового капіталу.
Ставка LIBOR показує актуальну ступінь довіри банків один до одного. Банки-орієнтири вибираються на підставі репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Банки, що входять у базу розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків впорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а решті значення усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується для семи найважливіших валют: долара США, євро, англійському фунту, японської ієни, швейцарському франку, канадського долара і австралійського долара.
Розмір ставки LIBOR служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку.
Британські банки визначають їхні власні міжбанківські ставки базуючись на аналізі низки факторів:
• Стан грошового ринку Лондона – чим менше готівки доступно на лондонському фінансовому ринку – тим більший попит на кредити. Чим більший попит на кредити – тим більші процентні ставки. І навпаки, коли на ринку є більше готівки – попит на кредити падає, як і процентні ставки.
• Особиста позикова політика банку – кожен банк має свою політику зважаючи на те, чи вони планують позичати гроші, чи зменшувати кількість позик, які вони надають.
• Місцева політика процентних ставок – кожен банк має власні методи визначення фактичних процентних ставок.
Динаміка трьохмісячної ставки LIBOR за американським доларом з початку 2017 року має позитинву тенденцію. Можна припустити, що станом на 1 травня 2017 року тримісячна ставка LIBOR за американським долларом коливатиметься в діапазоні [1,16- 1,25].

Вернуться назад