DataLife Engine > Прогноз libor > Комарницька М.С. Прогноз ставки Libor на 01.12.2019

Комарницька М.С. Прогноз ставки Libor на 01.12.2019


30-10-2019, 23:15. Разместил: maryana
Комарницька М. С., 2019
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкДМ-51с

Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2019

В процесі міжнародних фінансових відносин використовується ряд показників, на які орієнтується вся світова спільнота. Сьогодні більшість великих банківських кредитів, залучених за кордоном, прив’язані до LIBOR.
Ставка Libor - один з найбільш популярних індикаторів, відомий своєю об'єктивністю і демократичністю визначення. Показник розраховується для всіх найбільш затребуваних світових валют і не залежить від суб'єктивної точки зору центральних банків окремих держав.
LIBOR (Лондонська міжбанківська ставка пропозиції) — середньозважена відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на лондонському міжбанківському ринку. Розмір LIBOR служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного.
LIBOR – є ключовою відсотковою ставкою, яка використовується як інструмент для визначення об'єктивної вартості кредитних ресурсів у різних валютах по всьому світу залежно від економічної ситуації на визначений день та годину встановлення цієї ставки.
Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Загалом беруть участь шістнадцять банків.
Банки-орієнтири вибираються на підставі репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу. Для цього BBA як мінімум раз на рік переглядає їх список і публікує результати перевірок. Банки, що входять у базу розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків впорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а решті значення усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується для семи найважливіших валют: долара США, євро, англійському фунту, японської ієни, швейцарському франку, канадського долара і австралійського долара. Таким чином, ставка визначається щодня по кожній валюті і вона має цілу мережу розгалужень. Тобто, вона може бути одноденна, дводенна, триденна, тижнева, місячна, піврічна і річна, включаючи інші проміжні терміни.
Будь-яка зі ставок LIBOR є еталонною ставкою. Вона показує актуальний ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Ставка визначається на основі середньої вартості відповідних трансакцій між банками та різниться за валютами й періодами. Однією найважливіших ставок LIBOR вважають USD LIBOR періодом у три місяці. А основним чинником, який впливає на рівень ставки LIBOR є облікова ставка ФРС та між цими показниками існує пряма залежність.
Комарницька М.С. Прогноз ставки Libor на 01.12.2019
Для здійснення прогнозу 3 month US Dollar LIBOR interest rate (трьохмісячної доларової ставки LIBOR) на 1 грудня 2019 року було використано інформацію про значення цієї ставки за період 01.11.2018 - 01.10.2019.
На рисунку можемо побачити, що динаміка трьохмісячної ставки LIBOR за американським доларом в цей період має зростаючу тенденцію до 01.02.2019, а пізніше пішла на спад. З даних таблиці можемо проаналізувати, як ставка LIBOR змінювалась протягом року.
На основі аналізованих даних, можна припустити, що станом на 1 грудня 2019 року ставка LIBOR зросте і коливатиметься в діапазоні – 1.893 до 1.693%.

Вернуться назад