DataLife Engine > Фінансовий ринок 2019 > Роговська М.С. Ринок криптовалют в Україні

Роговська М.С. Ринок криптовалют в Україні


1-11-2019, 01:09. Разместил: Роговська Марія
Роговська М.С., 2019
ЛНУ ім. Івана Франка, Екф-41с

Ринок криптовалют в Україні

Україна за підсумками 2018 року ввійшла в топ 10 країн за кількістю користувачів крипто валют. Аналітики встановлюють, що офіційно юридичні особи не декларують ведення в Україні діяльності на ринку крипто валют, але в дійсності в країні є вся цілком інфраструктура: покупці та продавці крипто валют, крипто біржі, майнери крипто валют і навіть творці нових крипто валют, які успішно організовують ICO. Причиною такої «тіньової» діяльності на ринку крипто валют є все ще не ухвалений закон щодо визнання віртуальної валюти в Україні.
Криптовалютами торгують такі українські біржі як: Exmo, Kuna і BTC Trade UA. Останні дві біржі проводять операції з крипто валютами тільки за гривню. Exmo пропонує також транзакції в доларах США, євро, польських злотих, що є значно зручніше. Як показує статистика, то кожного дня на біржах укладаються угоди на суму до $1,9 млн. Найпопулярнішими валютами в Україні є Bitcoin та Ethereum. З бірж найпопулярнішою є Exmo, а друге місце займає біржа Kuna. Саме ця біржа була першою українською біржею криптовалют та, на мою думку, є найпростішою в використанні.
Важливою групою стейкхолдерів стали майнери крипто валют. Проте оцінку надати цьому ринку є проблематично, оскільки видобута крипто валюта одразу стаж частиною глобального ринку і не має географічної прив’язки. За експертними оцінками розмір сегмента майнінгу, запропонований українськими компаніями, що надають послуги встановлення майнінгових ферм може досягати $100млн.
У ринку крипто валют в Україні є свої особливості, свої гравці. Також є оцінювальні обсяги ринку. Проте при цьому відсутня будь-яка статистика, офіційна кількість людей, які зайняті в цьому сегменті. Тому й немає сплачених податків і зборів, які держава може недотримувати. Тобто по суті ринок є і розвивається, але при цьому насправді його й немає, тому що немає державного регулювання. В Україні позиція фінансових регуляторів до цієї валюти дуже не визначена. Оскільки НБУ вже називали крипто валюту дійсну в Україні в 2014 році, проте потім в 2017 публічно відмовились від цієх позиції
Через відсутність правового статусу учасники ринку не розуміють правових наслідків своїх дій, не платять податків і не потребують ліцензії на майнінг. Звичайно, що на сьогодні питання легалізації віртуальної є важливим, оскільки це спростить користування крипто валютами для українців, а також наповнить бюджет податками від майнінгу.
Отже, правила потрібні, щоб учасники ринку могли б нормально працювати, а не видумувати якісь цілі платежів, які призначені для маскування реальної дійсності.

Списиок використаних джерел:
1. Юридична газета: Криптовалюта в Україні.// Марія Загорядська, [Електронний ресурс] : режим доступу - http://yur-gazeta.com/publications
2. Financial club : Як працює ринок крипто валют в Україні.// Польчевський Іван, [Електронний ресурс] : режим доступу - https://finclub.net/ua/analytics/yak-pratsiuie-rynok-kryptovaliut-v-ukraini.html

Вернуться назад