DataLife Engine > Фінансовий ринок 2020 > Антосюк В.І. Цифрові технології як інноваційні тренди сучасного розвитку ринку фінансових послуг

Антосюк В.І. Цифрові технології як інноваційні тренди сучасного розвитку ринку фінансових послуг


1-11-2020, 23:59. Разместил: Антосюк В.І.
Цифрові технології як інноваційні тренди сучасного розвитку ринку фінансових послуг


У сучасному конкурентному ринковому середовищі підприємства переорієнтовуються на використання інноваційних технологій та передових здобутків у сфері маркетингу. Креативністю й специфічним значенням з-поміж них цифрові технології, що є ефективним способом оптимізації функціонування підприємств на основі використання та імплементації ідей сторонніх учасників для вирішення актуальних питань в частині розвитку й організації та ведення бізнесу.
В Україні за останні роки з’являється все більше фінансово-технологічних стартапів у галузі проведення платежів, використовуються фінансові операції за допомогою технологій краудфандингу і краудлендінга, інтернет портали для підприємців, які пропонують зручні сервіси ведення електронного бізнесу та управління фінансами.
Зокрема виділяють таки фінансові інновації, продукти й послуги, які сьогодні вважаються інноваційними трендами в діяльності небанківських фінансових установ:
1. BlockChain - вибудуваний за певними правилами безперервний послідовний ланцюжок блоків, що містять інформацію. Однак краще давати визначення з огляду на призначення технології блокчейн. Блокчейн був спроєктований в рамках вирішення цілком конкретного завдання, а саме того, як побудувати децентралізовану (без єдиного центру управління) фінансову систему, коректність роботи якої могла би перевірити будь-яка людина. Виходячи з цього, можемо визначити блокчейн як спосіб зберігання й узгодження бази даних, копія якої є в кожного учасника.
2. Grid-технології – це географічно розподілена інфраструктура, яка об’єднує множину різних типів, доступ до яких користувач може отримати з будь-якої точки незалежно від місця їх розміщення. Grid надає колективний розподілений режим доступу до ресурсів і зв’язаних з ними послуг у рамках глобально-розподілених організацій (підприємства, які спільно використовують глобальні ресурси, бази даних, спеціалізоване програмне забезпечення).
3. Digital marketing - сукупність інструментів просування, за яких задіяні цифрові канали. Він не тотожний інтернет-маркетингу, оскільки включає такі канали, як телебачення, радіо й навіть зовнішня реклама. Інтернет-маркетинг еволюціонував у цифровий (digital) маркетинг, у якому використовуються комплексні методи онлайн-стратегії, розробки сайтів та мобільних додатків, креативу й копірайтингу, контекстної реклами й SMM, а також інших інтерактивних продуктів. Найбільш популярними формами цифрових каналів є пошукове просування; контекстна й тизерна реклама; медійна й банерна; просування в соціальних медіа та блогах; створення мобільних додатків для смартфонів, планшетів та інших носіїв; вірусна реклама.
Якщо розглядати міжнародний досвід, то слід відзначити, що у 2019 році відзначені такі номінанти у сфері запровадження фінансових інновацій на ринку фінансових послуг.
1) 2019 рік став історичним роком для “Citi Ventures” (США), що стала найбільшою фінансовою установою щодо запровадження фінансових інновацій, продемонструвавши новаторські досягнення в галузі венчурного інвестування та розроблення продуктів. Портфельна компанія “Citi Ventures HighRadius” стає першим стартапом «єдинорога» у 2020 році з обсягами у 125 млн. дол. США.
2) Найбільш інноваційним рішенням у сфері фінансових послуг стала платформа “JUMO” (Південна Африка), запропонувавши традиційно важкодоступним клієнтам перелік миттєвих, доступних, якісних варіантів запозичення за допомогою мобільного телефону. Її доступний ринок фінансових послуг не залежить від інтерфейсу й використовує технологію, яка набула найбільшого поширення на кожному ринку.
Можна зробити висновок, що сучасні цифрові технології як інноваційні тренди теперішнього розвитку ринку фінансових послуг повинні сконцентрувати весь власний потенціал, а саме визначення пріоритетів цифрових ініціатив і встановлення чіткої їх узгодженості з корпоративною стратегією розвитку фінансової установи; відображення цифрових ініціатив у ключових показниках ефективності, а також під час оцінювання приросту вартості бізнесу до й після впровадження фінансових інновацій.

Вернуться назад