DataLife Engine > Фінанси COVID-19 > Васильків Р.В. Вплив пандемії коронавірусу на міжнародну торгівлю продукцією

Васильків Р.В. Вплив пандемії коронавірусу на міжнародну торгівлю продукцією


17-12-2020, 17:59. Разместил: Васильків Р. В.
УДК 336
© Васильків Р.В., 2020
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-44с

Вплив пандемії коронавірусу на міжнародну торгівлю продукцією


В короткостроковій перспективі попит на продукцію скорочуватиметься, оскільки обмеження на подорожі по всьому світу та обмеження, пов’язані із карантином, в найбільших країнах-торгових партнерах України впливають на споживання та витрати. Із зачиненими кордонами та падінням світового попиту на імпортну продукцію сільськогосподарська торгівля таки відчуває вплив коронавірусу. Обсяг експорту до Китаю та країн ЄС, ймовірно, зазнає найбільшого негативного впливу.
Виробники сільськогосподарської продукції також можуть зазнати збитків, враховуючи сильну залежність сектору від імпортного обладнання та засобів захисту рослин.
Нестабільні ринкові умови спричинили певний негативний вплив на низку ланцюгів постачання в сфері експорту сільськогосподарської продукції.
• Зменшення доступності робочої сили - це залишається занепокоєнням для харчової промисловості та агробізнесу, особливо в галузі садівництва, сільського господарства та харчової промисловості.
• Знижений попит на експорт - як зазначено вище, пандемія надала прямий негайний негативний вплив.
• Більш тривалі терміни постачання через скорочення транспортних та логістичних послуг та обмеження подорожей (зменшення обсягів перевезення вантажів за допомогою повітряного та морського транспорту) - цей аспект відстежується, оскільки він стосується імпортних товарів як для виробництва харчової продукції, так і виробничих потреб, наприклад, упаковки, а також відстежується вплив на доступність сільськогосподарських хімікатів та сировини.
• Посилення заходів з біозахисту - це потенційно може призвести до збільшення витрат через більш жорсткі заходи перевірки та інші протоколи біобезпеки.
Пандемія коронавірусу чинить надзвичайний тиск на бізнес, що вимагає від нього швидкої реакції на суттєві зміни в мінливих умовах. Отже підприємствам варто вжити попереджувальних заходів, щоб гарантувати їх готовність до ефективного та продуктивного управління потенційними наслідками пандемії:
1)чітко визначити ролі та обов'язки керівництва та забезпечити зовнішню підтримку
2)визначити пріоритетність свого персоналу та клієнтів відповідно до ваших цінностей
3)знайти свої слабкі місця та визначити, як негативний вплив може проявитися у вашій організації, та скласти план дій
4)спланувати можливість зв’язатися зі своїм персоналом швидко та через декілька каналів
5)застосовувати гнучкі робочі умови, щоб працівники могли віддалено працювати за потреби та якщо це можливо
6)протестувати мобільні мережі у віддалених робочих місцях, щоб впевнитися в безпроблемному зв’язку
7)підготувати і розповсюдити свій план дій та бути готовими оновити його мірою розвитку ситуації
8)протестувати свій план дій якомога швидше.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
1. Блінов А. Вірус рецесії: чим обернеться епідемія COVID19 і хто постраждає найбільше. URL: https://www.slovoidilo.ua/2020/03/18/pogljad/ekonomika/virus-recesiyi-chymobernetsya-epidemiya-covid-19-xto-postrazhdaye-najbilshe
4. Шрамко Ю. Аналітики оцінили економічні наслідки коронавірусу COVID-19 в усьому світі. URL: https://www.unn. com.ua/uk/news/1853021-analitiki-otsinili-ekonomichni-naslidkikoronavirusu-covid-19-v-usomu-sviti

Вернуться назад