DataLife Engine > Прогноз libor > Рудзік С.І. Прогноз ставки LIBOR USD 3-month на 01.12.2021

Рудзік С.І. Прогноз ставки LIBOR USD 3-month на 01.12.2021


31-10-2021, 11:42. Разместил: Рудзік С.І.
Відсоткова ставка LIBOR у доларах США — це середня міжбанківська процентна ставка, за якою велика кількість банків на лондонському грошовому ринку готові надати один одному незабезпечені кошти, номіновані в доларах США. Процентна ставка LIBOR у доларах США (USD) доступна з 7 термінами погашення, від овернайт (щодня) до 12 місяців. Відсоткова ставка LIBOR в доларах США є базовою ставкою для всіх видів інших продуктів, таких як ощадні рахунки, іпотека та позики. Поряд із ставкою LIBOR у доларах США існують також процентні ставки LIBOR у 4 інших валютах. Ставки LIBOR для абсолютно однакових кредитів, але таких що видаються в різних валютах іноді дуже істотно відрізняються один від одного. Якщо розглядати іпотечне кредитування , то відсоток по іпотеці найчастіше прив'язаний до доларової ставки.Отже, ключовий індикатор для ставки - рівень облікової ставки Федеральної Резервної Системи США. Виходить нехитра залежність - якщо зростає облікова ставка, зростає і доларова ставка LIBOR, якщо облікова ставка падає - падає і ставка LIBOR.Але ось на відміну від щоденного оновлення LIBOR, облікова ставка оголошується Федеральною Резервною Системою приблизно раз в 5 тижнів.
Рудзік С.І. Прогноз ставки LIBOR USD 3-month на 01.12.2021 Якщо прослідкувати за динамікою процентної ставки за 2021 рік, ми бачимо плавний спад. Хоча якщо взяти більш широкий проміжок часу, то можна побачити, що з початку 2015 року почалося стрімке зростання показника аж до кінця 2018 року з 0,24% до 2,8%. При цьому спостерігається різке падіння показника з початку 2019 року і до сьогоднішнього дня. Станом на 31.10.2021 даний показник становив 0,13313% Однак не зважаючи на плавне зниження показника, я вважаю, що все ж даний показник змінить вектор та зросте вгору. Це перш за все пов’язане з нинішньою епідеміологічною ситуацію в світі.
До того ж, так як дуже велика кількість фінансових інструментів мають прив'язку до LIBOR, перехід на нові індикатори буде поступовим. Питання про альтернативу ставки LIBOR на сьогоднішній день залишається відкритим.

Відповідно до розрахункового методу зваженої плинної середньої прогнозована 01.12.2020 ставка буде на рівні 0,18-0,23%

Вернуться назад