DataLife Engine > Якість фінансових послуг та інструментів > Загоруйко І.Я. Прогноз курсу акцій Дніпроенерго

Загоруйко І.Я. Прогноз курсу акцій Дніпроенерго


31-10-2011, 23:04. Разместил: irunta
Загоруйко І.Я.
Екф-46с
Прогноз акцій Дніпроенерго
ПАТ «Дніпроенерго» є одним з провідних українських виробників електроенергії та тепла.
На сьогоднішній день ПАТ «Дніпроенерго» - компанія-лідер серед п'яти теплових енергогенеруючих компаній країни.
Її встановлена потужність становить 8185 МВт, що складає 16% від загальної потужності електростанцій України. На її частку припадає 8,9% від загального обсягу виробленої в державі електроенергії. Питомі витрати палива на виробництво 1 кВт / год електроенергії є одними з найнижчих в Україні.
Чисельність персоналу компанії нараховує близько 8671 чоловік.
Відповідно до котирувань акцій на ПФТС, вартість «Дніпроенерго» за останній рік збільшилася з 500 млн. до 1,5 млрд. дол. Зокрема різко зросла вартість і держпакета акцій «Дніпроенерго». Напередодні санації держава володіла 76% акцій підприємства вартістю 490 млн. дол., тобто її частка оцінювалася приблизно в 380 млн. дол. Тепер держава в особі НАК «Енер¬гетична компанія України», як і раніше, володіє контрольним пакетом (50%+1 акція) компанії з капіталізацією вже 1,5 млрд. дол. Іншими словами, вартість пакета подвоїлася. Але чомусь деякі опоненти санації (природно, не держава) називають таку ситуацію «завданням економічної шкоди».
Кількість цінних паперів у випуску, на сьогоднійшній день становить шт. 5 967 432 . Номінальна ціна одної акції 25,00 грн.
Ціна акцій на вересень 2011 року становила :Ціна акцій на жовтень 2011 року показана на графіку 2 :З графіків можна помітити що на початку місяця до 4- 5 числа курс акцій стрімко спадає, до середини місяця спостерігаємо стабільнісь цін, після 15 числа відбувається їхнє стрімке зростання або спадання, пізніше відчувається знову ж стабільність цін і в кінці місяця ціна на акції починає підвищуватись.
Отже на основі даних за два місяці поточного року постараємось спрогнозувати курс акцій на листопад.Отже, за моїми розрахунками курс акцій станом на 1 грудня 2011 року приблизно становитиме 595 грн.

Вернуться назад