Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Коцан Т.О. Брокерська діяльність в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
12-01-2012, 16:04

Коцан Т.О. Брокерська діяльність в Україні

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
© Коцан Т.О., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-47с

Брокерська діяльність в Україні

Фінансові посередники, які здійснюють виключно брокерську діяльність, є професійними учасниками фінансового ринку, діяльність котрих має бути обов’язково ліцензованою. Основною функцією таких посередників є надання допомоги як продавцям так і покупцям фінансових інструментів (фінансових послуг) у здісненні угод на фінансовому ринку. Фінансовий посередник, здійснюючий брокерську діяльність, бере участь в здійсненні угод в якості повіреного (на основі договору-доручення від клієнта) або в якості комісіонера (на основі договору комісії).
Існують такі види брокерів:
Інвестиційний брокер - інвестиційна організація, що має право за рахунок і з доручення клієнта виконувати посередницькі операції на ринку цінних паперів.
Страхові брокери - громадяни або юридичні особи, які зареєстровані у встановленому порядку як суб'єкти підприємницької діяльності та здійснюють посередницьку діяльність на страховому ринку від свого імені на підставі доручень страхувальника або страховика. Страхові брокери, як і страхові агенти, поділяються на кілька типів. Брокерами можуть бути як фізичні, так і юридичні особи у вигляді брокерської контори з найманим персоналом. Великі корпорації можуть мати свого так званого "кептивного брокера".
Брокери на валютному ринку, на відміну від брокерів на товарному, не відкривають власних позицій, а лише обслуговують банки. Їх роллю є:
- звести покупця з продавцем на ринку;
- оптимізувати ціну, оголошену клієнтам, і оперативно, точно і чесно здійснити заявку трейдера.
Кредитний брокер – посередник між банками та позичальниками, що потребують залучення фінансових ресурсів. Кредитний брокер знаходить оптимальний, пов’язаний з найменшими витратами спосіб фінансування, а також бере на себе ведення переговорів з кредиторами і оформлення всіх документів. Кредитний брокер взаємодіє з багатьма фінансовими структурами: банками, страховими, оціночними компаніями, агентствами нерухомості, автосалонами та ін. Кредитний брокер отримує прибуток як зі сторони фінансових структур та компаній, так і зі сторони позичальників.Зі всіх зареєстрованих сьогодні в Україні страхових брокерів лише 12 є юридичними особами, а інші - близько 60 - приватні підприємці. Серед брокерів, що працюють на вітчизняному ринку, є декілька представників найбільших міжнародних брокерів, таких, наприклад, як Marsh & McLennan, Willis, AON Limited, Besso Limited, і Oakeshott.
В Україні валютні брокери працюють на ринку FOREX. Приклад: Admiral Markets, Альпарі Україна, Брокбізнебанк, BroCo Україна, Capital Standart Corp., FinMarket та інші.
В Україні рівень розвитку брокеріджу є низьким. Це пояснюється декількома причинами. По-перше цьому сприяють історичні причини і залишки елементів мислення радянської епохи. По-друге, українське законодавство є несприятливим для фінансовий посередників.
На думку багатьох експертів в майбутньому страхові компанії і банки можуть піти по шляху розвитку продажів через брокерів, що дозволить їм зменшити витрати, пов'язані із змістом широкого штату регіональних представників.
Отже,щодо перспективи, то у зв’язку з наростаючою фінансовою кризою в Україні фінансові брокери наражаються на значну небезпеку стагнування їх розвитку. Але, як передбачають аналітики, присутність їх на фінансову ринку має бути і в достатній кількості, що диктується світовими тенденціями та вимогами часу до трансформації фінансової системи і брокеріджу зокрема.

Література:
1. Інтернет ресурс. Режим доступу : www.consultant.ru
2. Бердникова, Т.Б. Ринок цінних паперів і біржова справа/ Т.Б. Бердникова // М.: ИНФРА-М, 2007 р.
3. Інтернет ресурс. Режим доступу : www. exsolver.narod.ru
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2021 (4)
Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
^