Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Шпак М.Л. Основні світові біржові індекси та фактори, які впливають на їх котирування
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
12-01-2012, 16:32

Шпак М.Л. Основні світові біржові індекси та фактори, які впливають на їх котирування

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Шпак М.Л., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-47с

Основні світові біржові індекси та фактори, які впливають на їх котирування.

Сьогодні акції є повсякденним фінансовим інструментом у руках навіть самих консервативних інвесторів.
Одним із найвідоміших біржових індексів є індекси Dow Jones. 26 травня 1898 один із засновників американської Dow Jones Company і перший редактор Wall Street Journal Чарльз Доу (Charles H. Dow) придумав чергове нововведення. Крім введеного ним раніше біржового індексу - "залізничний середній" (Dow Jones Railroad Average) він запропонував використовувати ще один - "промисловий" (Dow Jones Industrial Average, DJIA). Розрізняють ще такі біржові індекси:
NASDAQ індекси. Історія NASDAQ веде відлік з 8 лютого 1971 р., з дня її перших офіційних торгів. NASDAQ - це автоматизована система роздрібної торгівлі цінними паперами, буквальний переклад назви "автоматизоване котирування Національної асоціації торговців цінними паперами" - National Association of Securities Dealers Automated Quotation - "NASDAQ". У 1994 р. NASDAQ за середньорічним обсягом торгів обійшла найбільшу і престижну Нью-йоркську фондову біржу. А злиття NASD і AMEX, що сталося 4 роки по тому, ще більше зміцнило позиції освіченої Nasdaq Amex Market Group.
Індекси Американської фондової біржі (AMEX). Американська фондова біржа публікує два основні індекси, які обчислюються на абсолютно різній основі. Основний ринковий індекс Американської фондової біржі (AMEX Major Market Index) є простим середнім показником руху цін 20 провідних промислових корпорацій. Він був задуманий Американською фондовою біржею як своєрідного субститута промислового індексу Доу-Джонса. Хоча він розраховується і публікується Американською фондовою біржею, в його склад входять акції корпорацій, зареєстрованих на Нью-йоркській фондовій біржі. Примітно, що 15 з них є також компонентами промислового індексу Доу-Джонса. Операції з ф'ючерсами по цьому індексу здійснюються на Чиказької торгової біржі. Індекс ринкової вартості Американської фондової біржі (AMEX Market Value Index) обчислюється на принципово іншій основі: він є показником, зваженим за ринковою вартістю всіх випущених акцій тих корпорацій, які включені в нього як компоненти. Вперше він був опублікований у вересні 1973 року.
Сімейство індексів Рассела. Індекси Рассела розраховуються компанією Френка Рассела, Frank Russell Company. Серед найвідоміших: Russell 3000 Index відображає динаміку акцій 3,000 найбільших за ринковою капіталізацією американських компаній, на які припадає близько 98% вартості всього американського ринку акцій. Russell 1000 Index відображає динаміку акцій 1,000 найбільших компаній з Russell 3000 Index, на які припадає близько 92% сукупної капіталізації компаній, представлених в Russell 3000 Index. Russell 2000 Index відображає динаміку 2,000 більш дрібних компаній, представлених в Russell 3000 Index, на які припадає близько 8% сукупної ринкової капіталізації компаній з Russell 3000 Index. Value Line Composite Зважений за ціною індекс як протилежність індекс, зважений за капіталізацією. Деякі вважають, що даний індекс дає краще уявлення про ефективність інвестицій, тому що окремі акції не перешиває в ньому, і більшість індивідуальних інвесторів не будують свій портфель з зважуванням за ринковою капіталізацією.
Отже, на сьогоднішній день стан фондового ринку починає стабілізуватися, але цей процес проходить під тиском ризиків макроекономічної і фінансової діяльності країни.
Якщо розглядати тенденції світових фондових індексів, то очікується, що світові фондові індикатори протягом 2010 р. зберігатимуть високу волатильність на фоні публікацій корпоративних звітів та стабілізації ринкових умов. Проте, незважаючи на деякі ознаки стабілізації, ризики серйозного зниження залишаються високими, а світова економіка продовжує бути вразливою до нових шоків у майбутньому.

Література :
1. Дегтярева О. И., Кандинського О.А. Біржова справа - К., 2008 р.
2. Ляшенко В.І. "Фондові індекси та рейтинги" -Донецьк, 2007 р.
3. Інтернет ресурс. Режим доступу : www.pfts.com.ua
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
^