Стратегічні орієнтири » Перспективи розвитку страхової системи України » Горбатий А.З. Стан і перспективи українського ринку страхування життя
Информація до матеріалу
 (голосов: 3)
7-03-2012, 12:37

Горбатий А.З. Стан і перспективи українського ринку страхування життя

Категорія: Перспективи розвитку страхової системи України

Горбатий А.З., 2012
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-38с

Стан і перспективи українського ринку страхування життя

В період нестабільної політичної та економічної ситуації в Україні, держава не в змозі забезпечити матеріальний добробут та стабільний рівень життя своїх громадян. Тому завдяки полісу страхування життя, людина забезпечує своє майбутнє. Галузь страхування життя є важливою складовою страхування, на яку в розвинутих країнах світу припадає третина всіх послуг страхування. Тому дослідження стану та перспектив розвитку цієї галузі в Україні є досить актуальним питанням.
Страхування життя передбачає відповідальність страхової компанії в разі смерті страхувальника під час дії договору страхування або дожиття до певного обумовленого в договорі строку [1].
В Україні страхування життя перебуває на стадії раннього розвитку, і займає приблизно 1% від всього обсягу ринку страхування. Це пояснюється насамперед низьким рівнем життя в країні та невисоким втручанням держави і бізнесменів в галузь. Причинами низького рівня розвитку страхування життя в Україні також є: інфляція, обмежені напрями інвестиційної діяльності страховиків, відсутність податкових пільг, котрі стосуються як страховиків, так і страхувальників
Внаслідок нелегальної діяльності іноземних страхових компаній, які займаються страхуванням життя, Україна за даними Програми розвитку страхового ринку України, щорічно втрачає 80-100 млн. дол. США, що відповідає розмірам закордонних кредитів України [2].
За даними попередніх років, лідерами по страхуванню життя в Україні є іноземні страховики, а це означає, що левова частка всіх платежів відправляється за кордон. На сьогоднішній день держава посилює свою роль в галузі страхування життя і намагається розвивати цей вид страхування серед вітчизняних страховиків. Для цього чималу роль відіграє залучення інвесторів на ринок страхування життя. Важливе значення в розвитку цієї галузі страхування в майбутньому відіграє участь іноземних страхових компаній, які вже отримали значний досвід роботи всередині своєї країни, і для них не буде трудністю охопити ринок страхування життя в Україні, який тільки розвивається.
Важливу роль в розвитку галузі страхування життя в Україні відіграє законодавча база та безпосередньо державне втручання. Проблемою є сама діяльність страхових компаній, які повинні запропонувати такий страховий продукт, в який би з охотою вкладали свої кошти страховики. Держава повинна забезпечити відповідні умови, які б дозволяли страховикам проводити операції страхування, популяризувати страхування життя, підвищити ступінь довіри населення до страхування загалом та стимулювати громадян брати участь в страхуванні власного життя. Важливим є також мотивування страховиків шляхом запровадження податкових пільг для страхових компаній, які інвестують кошти страхувальників. Також забезпечення податковими пільгами юридичних осіб, які укладають договори страхування життя зі своїми працівниками.
Отже, здійснюючи ряд вищенаведених заходів, держава зможе підвищити рівень розвитку галузі страхування життя в Україні. Адже, сьогодні задля досягнення європейської економічної культури в нашій країні, просто необхідно вдосконалювати цю галузь страхування, яка відіграє одну з ключових ролей в системі страхування загалом в усіх розвинутих країнах світу. Тому на шляху глобалізації економіки України у світове господарство, одним з пріоритетних завдань є вдосконалення галузі страхування життя громадян та розвиток страхової системи України.

Список використаних джерел
1. Страхування: Підручник / Керівник авт. колективу і наук. ред.С.С.Осадець. — Вид. 2-ге, перероб. і доп. — К.: КНЕУ, 2002. — 599 с.
2. Єгорова О.С. Розвиток страхування життя в Україні / Вісник української академії банківської справи. – 2003 - № 1(14).

Посилання: страхування життя, Горбатий Андрій, Екф-38с

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^