Стратегічні орієнтири » Перспективи розвитку страхової системи України » Юхимик Ю.А. Місце і роль майнового страхування на ринку страхових послуг України
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 3262
  • Автор: yuliya-yukh
  • Дата: 10-03-2012, 18:20
 (голосов: 0)
10-03-2012, 18:20

Юхимик Ю.А. Місце і роль майнового страхування на ринку страхових послуг України

Категорія: Перспективи розвитку страхової системи України

Юхимик Ю. А.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Економічний факультет

Місце і роль майнового страхування на ринку страхових послуг України

Майнове страхування — галузь страхової діяльності, в якій об'єктом страхового захисту є майно в найрізноманітніших його проявах. До майнового страхування відносять: страхування засобів повітряного, наземного та водного транспорту, страхування вантажів, інших видів майна, страхування фінансових ризиків тощо [1].
Сьогодні з кожним днем все більше людей розуміють, що найцінніше майно потрібно застрахувати, оскільки навряд чи варто сподіватись на те, що держава зможе відшкодувати збиток , який заподіяний дачі, квартирі або гаражу повінь, пожежа або протиправні дії злочинців.
На ринку страхових послуг відбувається збільшення попиту на всі види послуг в секторі страхування нерухомого і рухомого майна, що належить громадянам. Більшість експертів зміни, які відбуваються на ринку майнового страхування, пов'язують із зростанням страхової культури населення. Бажання населення застрахувати своє майно теж пов’язано з тим, що вони його отримують в результаті вкладення власних коштів, а не за муніципальними програмами.
Але існують чинники, які гальмують розвиток цього виду страхування на ринку страхових послуг України. Один з них - це недовіра населення до страхових компаній . Іншими ,які є не менш важливими, є проблеми, пов'язані з державною реєстрацій нерухомості, низький рівень доходів населення.
Важливим напрямом розвитку було і буде впровадження зарубіжного досвіду організації страхування і ефективного функціонування страхового ринку, оскільки страхові компанії в розвинутих країнах добре знають сильні і слабкі сторони клієнтів, мають певний досвід ринкових перетворень, вимушені постійно оцінювати ризик і прогнозувати страхові події, розробляти рекомендації по підвищенню ефективності роботи страховиків і страхувальників та по виконанню страхових зобов’язань по заключенних договорах [2].
Отже, ринок майнового страхування знаходиться в даний час на підйомі, а у думці громадян поступово складається уявлення щодо необхідності майнового страхування як однієї з форм захисту від будь –яких неприємностей.
Список використаної літератури
1. Базилевич В.Д. Страхова справа / В.Д.Базилевич, К.С.Базилевич.-К.: Знання, 2005.-351с. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://books.efaculty.kiev.ua/str/1/3/1.htm
2. Барновський О.І. Розвиток страхового бізнесу в Україні // Фінанси України. - 2004. - № 8. - С.85.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^