Стратегічні орієнтири » Перспективи розвитку страхової системи України » Чавс Х.В. Сучасний стан ринку перестрахування в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2808
  • Автор: Чавс Х.В.
  • Дата: 11-03-2012, 19:48
 (голосов: 0)
11-03-2012, 19:48

Чавс Х.В. Сучасний стан ринку перестрахування в Україні

Категорія: Перспективи розвитку страхової системи України

Сучасний стан ринку перестрахування в Україні

Наявність серйозних проблем у розвитку вітчизняної фінансової системи зокрема та економіки України в цілому зумовлює потребу в аналізі всіх сегментів ринку фінансових послуг, т. ч. ринку перестрахування.
Ринок перестрахування є невід’ємною складовою страхового ринку. Особливостями сучасного українського ринку перестрахування є те, що на ньому діють тільки універсальні перестрахові компанії, а також значна залежність учасників цього ринку від обсягу прийнятих на страхування ризиків (які надалі можуть бути передані в перестрахування).
Протягом усього існування українського ринку перестрахування його суб’єкти через брак капіталу і фінансових ресурсів виступали в ролі посередників, ретроцедентів для зарубіжних компаній. Неспроможність вітчизняних перестраховиків самостійно виконувати зобов’язання за значними ризиками зумовлює функціонування на цьому ринку перестраховиків-нерезидентів (займаються здебільшого активним перестрахуванням). А оскільки зарубіжним компаніям передаються в перестрахування найбільші за обсягами ризики з малою ймовірністю настання страхового випадку, вітчизняний ринок втрачає великі суми премій [1].
Протягом 2001-2009 рр. місткість вітчизняного ринку перестрахування зростала. За період 2001-2009 рр. максимально можливий обсяг ризику, який може бути покритий за рахунок місткості ринку перестрахування, збільшився в 11 разів та у 2009 р. становив 2502 млн грн. Проте за оцінками експертів реальна місткість перестрахового ринку становила 20 % від її номінального рівня, тобто 500, 35 млн грн. Такі реальні можливості проведення операцій перестрахування в Україні унеможливлюють розміщення вітчизняними страхувальниками значних за обсягами одиничних ризиків та мінімізацію власних збитків [2].
Також протягом 2001-2009 рр. абсолютне значення обсягів премій, сплачених перестраховикам , постійно збільшувалося. Це пояснюється випереджаючими темпами зростання валових страхових премій у цілому по ринку в кожному наступному році за винятком 2005-го і 2009-го. В 2009 р., незважаючи на загальне скорочення абсолютного значення валових страхових премій , частка премій, переданих у перестрахування, підвищилась на 5 %. Це пояснюється намаганням страхових компаній оптимізувати власну діяльність за рахунок «схемного» перестрахування [1].
Проаналізувавши ринок перестрахування в Україні можна зробити такі висновки:
— український ринок перестрахування перебуває на початковому етапі розвитку. Процес виділення перестрахування в самостійний вид фінансової діяльності тільки розпочинається;
— держава повинна бути зацікавлена у розвитку перестрахування, оскільки це сприяє вирішенню соціальних проблем у розрізі розв’язання екологічних питань, зменшує витрати бюджетних коштів та знижує відплив фінансових ресурсів за кордон, що обумовлює зростання інвестиційної привабливості не тільки страхового ринку а й національної економіки;
— вітчизняний ринок перестрахування розвивається паралельно з класичним ринком страхування, але незначна ємність українських компаній не дозволяє їм перестраховувати значні ризики, що спричинює відплив капіталу за кордон.
Список використаних джерел:
1.Козьменко О.В.,Бойко А.О.Сучасний стан і перспективи розвитку ринку перестрахування в Україні//Фінанси України.-2011.-№6.-С.24.
2.Позднякова Л.О. Страховий ринок України в умовах транзитивної економіки:монографія/Л.О.Позднякова.-Ірпінь:Національний університет ДПС України, 2010.-134с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
^