Стратегічні орієнтири » Перспективи розвитку страхової системи України » Бочуля Д.В. Стан та проблеми розвитку ринку страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів
Информація до матеріалу
 (голосов: 1)
11-03-2012, 22:28

Бочуля Д.В. Стан та проблеми розвитку ринку страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

Категорія: Перспективи розвитку страхової системи України

Бочуля Д.В.
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-35с 11.03.2012

Стан та проблеми розвитку ринку страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

Страхування автомобіля (КАСКО) - це вид страхування, який передбачає покриття практично всіх видів існуючих ризиків - ДТП, стихійні лиха, ПДТО (протиправні дії третіх осіб).
На страховому ринку України функціонує 457 страхових компаній, що займаються страхуванням ризиків, серед яких за системою - КАСКО близько 150 страховиків, і кожний притримується певної політики по відношенню до клієнтів, умов договорів і тарифів, має різні стратегії розвитку, фінансові можливості.
Практично всі страхові компанії встановлюють перелік обмежень, які доволі часто незрозумілі навіть професіоналу. Вони згодом можуть стати дуже неприємним сюрпризом для клієнта.
Багато компаній навмисно залишають у договорі місця, що припускають подвійне трактування чи невизначеність, що дає змогу, у випадку настання збитку, втягнути клієнта у безкінечні дебати, в результаті яких застрахована особа взагалі може відмовитеся від відшкодування, або, виявившись у безвиході, "погодитись" на компроміс.
На сьогодні автострахування в України перебуває на етапі піднесення, тому спостерігається багато проблем та причин низького рівня розвитку даної галузі страхування. У нашій країні до цих причин експерти віднесли такі:
 головним завданням вітчизняних страховиків є отримання надприбутку, шляхом нехтування інтересів страхувальників, відшкодування збитку від аварії здійснюється в межах ліміту, тоді як для збільшення клієнтської бази страховики в країнах ЄС відшкодовують реальний збиток від аварії і метою їхньої страхової діяльності є виключно прозоре та справедливе відшкодування заподіяних збитків;
 масове порушення правил дорожнього руху громадян, що призводить до великої кількості дорожньо - транспортних пригод;
 незадовільний стан доріг в Україні;
 неплатоспроможність населення, яка пов’язана зі світовою економічною кризою в умовах якої населення більшу частину своїх доходів вимушене витрачати на харчування та негайні потреби.
Для підняття рівня розвитку автострахування в Україні має бути більш якісний та доступний сервіс, скорочення розгляду справ до одного тижня, можливість компромісних виплат, підтримка транспортних засобів в дорозі (евакуатор, готель, квитки). Також слід більше працювати над тим, щоб клієнт був більш обізнанішим.
Отже, дослідивши та проаналізувавши стан автострахування в Україні, можна сказати, що рівень страхування у даній галузі перебуває на етапі розвитку, тому ринок обов’язкового страхування цивільно – правової відповідальності власників наземних транспортних засобів вимагає постійного контролю й уваги з боку аналітиків. Зауважимо, що збільшення кількості транспортних засобів – основний стимулюючий фактор щодо розвитку ринку автострахування. Адже більше транспортних засобів – вірогідніший ризик, а отже, і вища потреба у якісному і доступному страхуванні. Тому, важливо визначити основні позитивні тенденції у розвитку ринку страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, серед яких наступні:
 запровадження програм інформування населення через засоби масової інформації про стан і перспективи страхового ринку;
 підвищення платоспроможного попиту на страхові послуги шляхом запровадження нових систем заохочення;
 підбір більш кваліфікованих кадрів;
 удосконалити правила на страховому ринку, оскільки це дасть більше можливостей для учасників страхового ринку створити бізнес і розвиватися тощо.

Список використаних джерел
1. Закон України «Про страхування» № 85/96-вр від 09.11.2011.
2. Нестеренко Олександр Проблемні питання автострахування, або Чому автовласники не поспішають страхувати свої автівки // http://www.legalweekly.com.ua/article/?uid=59
3. Фещенко В.В. “Енциклопедія страхування” ―Київ.2008 р.
4. Шумелда Ярослав Страхування. Навчальний посібник. – Тернопіль: Джура, 2004. – 280 с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^