Стратегічні орієнтири » Перспективи розвитку страхової системи України » Кулієвич О. Перспективи розвитку страхового ринку в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2330
  • Автор: oksa
  • Дата: 26-03-2012, 20:54
 (голосов: 1)
26-03-2012, 20:54

Кулієвич О. Перспективи розвитку страхового ринку в Україні

Категорія: Перспективи розвитку страхової системи України

Кулієвич Оксана
ЛНУ імені Франка ЕКФ 35с

Перспективи розвитку страхового ринку в Україні
Створення ефективної системи захисту майнових прав та інтересів окремих громадян підприємств підтримання соціальної стабільності у суспільстві й економічної безпеки держави неможливе, без функціонування потужного ринку страхових послуг.Крім того страхування є важливим джерелом акумулювання коштів для подальшого інвестування в реструктуризацію економіки.
Формування страхового ринку в України має стихійний характер і в багатьох випадках захист прав та інтересів страхувальників не забезпечений належно. Не зважаючи на труднощі періоду становлення національного стахового ринку обсяги страхових операцій помітно зростають і за даними провідних аналітиків світу Україна за темпами розвитку страхової галузі перебуває на першому місці у світі.
Для України як незалежної держави яка сьогодні здійснює глибоку трансформацію національної економіки важливим завданням є вирішення питання про те яким чином міжнародна стахова система може допомогти її вийти на шлях стабільного розвитку.
Перспективнісь подальшого розвитку страхового ринку України обумовлено не тільки подолання нестабільної ситуації яка в даний час спостерігається в економіці країни але й вирішення розвитку вітчизняного страхового ринку.
Отже подальший розвиток страхового ринку України також буде залежати від розвитку вітчизняного фондового ринку та послуг які будуть на ньому пропонуватися та стабільності функціонування банківської системи і спільного регулювання банківських та небанківських ринків фінансових послуг.
Таким чином проблеми про які наголошувалися учасниками страхового ринку та наглядові органи протягом всього періоду розвитку вітчизняного страхового ринку постали найбільш гостро в саме період економічного спаду та зниження платоспроможності попиту з боку страхувальників.
Таким чином можна спрогнозувати два шляхи подальшого розвитку страхового ринку України :песимістичний оптимістичний. За умови незначних перетворень законодавчого поля та збереження існуючих умов діяльності субєктів страхових відносин страховий ринок України і в подальшому буде розвиватися лише за допомогою перевищення темпів зростання премій над виплатами. Дана динаміка стає можливою за рахунок освоєння нової клієнтської бази страхові послуги та прийняття на законодавчому рівні обовязковості для визначеного виду страхування.
Отже тільки за умови стратегічного розвитку страхових відносин в Україні і всебічної підтримки відповідних змін з боку не тільки учасників ринку іДержфінпослуг а й інші органи виконавчої та законодавчої влади вітчизняних страхових ринків може стати конкурентно спроможним і дієвим механізмом не тільки захисту суспільних і господарських інтересів але й інструментом стимулювання розвитку економіки країни в цілому.


1. Самойловський, А. Л. Страхування як фактор макроекономічної рівноваги та напрямки
інтенсифікації ролі страхування в економіці країни [Текст] / А. Л. Самойловський //
Формування ринкових відносин в Україні. – 2007. – № 1. – C. 26–30.
2. Завада, О. Розвиток страхового ринку України: що? як? коли? [Текст] / О. Завада //
Фінансовий ринок України. – 2008. – № 10. – С. 14–16.
3. Базилевич В.Д. Страховий ринок України. - К.: Знання. - 1998. - 374 с.
4. Закон України "Про страхування"
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^