Стратегічні орієнтири » Перспективи розвитку страхової системи України » Мудрик М.І. Страхування відповідальності власників собак
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
27-03-2012, 18:05

Мудрик М.І. Страхування відповідальності власників собак

Категорія: Перспективи розвитку страхової системи України

Мудрик М.І., 2012
ЛНУ імені Івана Франка, Екф- 37с

Страхування відповідальності власників собак

Страхування є однією з найбільш давніх історичних і складних економічних категорій, невід'ємною частиною людського життя. Страхові відносини виникли у суспільстві в процесі його історичного розвитку. Людство завжди прагнуло захистити себе від різного роду ризиків та було змушене вживати запобіжні заходи для забезпечення достатніх умов життєдіяльності та виробничого процесу.[1]
Проблемам страхування присвячені роботи таких вчених як Александров А.А., Поляк Г.Б., Дж.Батлер, А.Манес, Р.Мер, РВ.Шахов, Р.Юлдашєв, В.Базилевич, Н.Внукова, Т.Говорушко, Д.Граве, В.Грушко, О.Залєтов, О.Заруба, М.Клапіков, В.Малько, С.Осадець, А.Таркуцяк, Я.Шумелда.
Вже тривалий період часу вивчаються різні класифікації страхування. В їх основі лежать відмінності у страхових компаніях, об'єктах страхування, категоріях страхувальників, формах здійснення. Одним із таких видів є страхування відповідальності власників собак.
Страхування відповідальності власників собак проводиться з метою відшкодування збитків, завданих життю, здоров’ю чи майну третіх осіб унаслідок агресивної та/або непередбачуваної дії собаки.
Власником собаки вважається юридична чи фізична особа, що здійснює догляд за собакою, що належить їй на законних підставах.[2]
Об'єктами страхування є майнові інтереси, які не суперечать законодавству України, пов'язані з відшкодуванням страхувальником шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну третіх осіб унаслідок агресивної та/або непередбаченої дії собаки.
Страхові ризики – це ризики, унаслідок яких наступає цивільно-правова відповідальність страхувальника, це смерть, інвалідність або втрата працездатності фізичної особи, тимчасовий розлад здоров'я у дитини, а також пошкодження (знищення) майна третьої особи.
Страхова сума - це грошова сума, в межах якої страховик відповідно до умов страхування зобов'язаний здійснити виплату третій особі або третім особам (у випадку, якщо потерпілих декілька) після настання страхового випадку.
Порядком і Правилами встановлені такі розміри страхових сум за договором:
• за шкоду життю та здоров’ю кожної потерпілої третьої особи – 11 000 гривень.
• за шкоду майну кожної потерпілої третьої особи – 30 000 гривень.[2]
Страхова сума встановлюється:
- у разі відшкодування спадкоємцям особи, яка померла унаслідок страхового випадку, - 11 000 гривень;
- у разі призначення фізичній особі, що потерпіла, I, II або III групи інвалідності - відповідно 8 250, 5 500, 2 750 гривень;
- за кожен день непрацездатності фізичної особи, що потерпіла, розладу здоров'я у дитини - 20 гривень, але не більше ніж 2 500 гривень;
- у разі пошкодження (знищення) майна третьої особи - у розмірі його балансової вартості, але не більше ніж 30 000 гривень. У разі відсутності балансової вартості майна його розмір встановлюється страховиком за домовленістю з третьою особою, але не більше ніж 30 000 гривень. Якщо така домовленість не була досягнута, розмір збитків встановлюється за рішенням суду. У разі часткового пошкодження майна для виплати страхового відшкодування оцінюється вартість майна, яке підлягає заміні або відновленню (вартість відновлення), у визначеному законодавством порядку.
Річний страховий тариф: встановлюється у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян строком на один рік незалежно від породи собаки для фізичних осіб, і два неоподатковувані мінімуми доходів громадян строком на один рік для юридичних осіб (на даний час 17,00 грн.).[3]
Договір страхування може бути укладений на термін від одного до трьох років. При цьому допускається укладення договорів страхування юридичними особами на користь штатних і позаштатних працівників, якщо вони для виконання службових обов’язків використовують власних собак згідно із законодавством.
Договір страхування набирає чинності з дати, зазначеної у страховому полісі, але не раніше внесення страхувальником страхового платежу на користь страховика, що засвідчується відповідними документами.
В разі зміни власника собаки дія договору страхування поширюється на нового власника за умови переоформлення цього договору на його ім’я.
На сьогодні в Україні страхування відповідальності власників собак за шкоду, що може бути заподіяна третім особам, є не настільки поширеним видом страхування, як на страховому ринку багатьох західних країн.
Понад 10 страхових компаній в Україні отримали ліцензію на проведення обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам. Тому перед тим як обрати страхову компанію для укладення договору обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам, слід переконатися, що дана компанія має право на здійснення даного виду обов’язкового страхування. [4]

Список використаної літератури:
1. http://pidruchniki.ws/11510409/finansi/ekonomichna_priroda_sutnist_strahuvannya
2. http://www.tas-insurance.com.ua/uk/for-you/responsibility-protection/dog-ovner-responsibility/
3.http://bbs.ua/corporate_clients/index.php?id=21&sid=31&lang=uk
4. Пирогова Валентина «Страхування відповідальності власників собак»
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^