Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2012 » Войтович Т.Б. Особливості реалізації монетарної політики України в умовах сьогодення.
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
17-04-2012, 19:49

Войтович Т.Б. Особливості реалізації монетарної політики України в умовах сьогодення.

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2012

Войтович Т.Б., 2012
ЕКФм-61з
ЛНУ імені І. Франка

Особливості реалізації монетарної політики України в умовах сьогодення.

Існування України як незалежної країни, попри 20-річний період незалежності, на превеликий жаль, все ще не позбавлене загрози зникнення її з політичної карти світу. Такі неприпустимо тривожні висновки випливають з аналізу ряду аспектів економічних, соціальних, політичних, етнічних та ін. процесів, що відбуваються в нашій країні.
У, на перший погляд, вузькоекономічному плані, але глобального значення в цьому контексті набуває і грошово-кредитна політика держави.
Аналізуючи сучасний стан грошово-кредитних відносин в Україні, слід відмітити, що продовжує діяти різноплановий монетарний устрій. Спостерігається кілька цілей проведення грошово-кредитної політики, пов’язаних з рівнем обмінного курсу, рівнем інфляції, обсягами окремих монетарних агрегатів. Грошово-кредитна політика реалізується набором методів (частково з використанням ринкових інструментів, частково - адміністративних), поєднання яких викликає сумніви. Майбутня стратегія грошово-кредитної політики України повинна базуватися на оцінці реального стану економіки, її об’єктивних тенденцій. Враховуючи рівень розвитку банківської системи, фондового ринку, інституційного забезпечення монетарної політики, розвиненості її інструментів, характеру взаємозв’язків макроекономічних і монетарних показників тощо. Необхідно керуватись чинним законодавством і не намагатись його щоразу змінювати на догоду поточним намірам. Практика показує, що в умовах України законодавчі зміни - це дуже складний, занадто політизований, довготривалий процес, наслідки якого можуть бути далекими від початково намічених цілей. Світовий досвід свідчить, що існує можливість врегулювання всіх питань, пов’язаних із монетарною стратегією, на рівні нормативно-правових актів і неформальних угод. Тому якнайшвидше Національному банку України та уряду України слід звертатися саме до цих методів. Зважаючи на особливості України при розподілі повноважень у сфері грошової влади, в процесі розроблення грошово-кредитних стратегій необхідна тісна взаємодія уряду і Національного банку України, а найкраще - взаємодія Ради та Правління НБУ, Кабінету Міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства фінансів України.
Список використаних джерел:
1. Гриценко А., Кричевська Т. Монетарна стратегія: шлях до ефективної грошово – кредитної політики // Вісник Національного банку України. – 2006 - № 7. – с. 8-22.
2. Костіна Н.І. Гроші та грошова політика. Навч.посібник для вищих закладів освіти. – К.: НІОС. – 2001
3. Курза Ю.Україна в світовій економічній кризі // Економіст. – 2009. - № 12 – с . 6 -32
4. Марцин В.С. Міркування щодо особливості антиінфляційної політики в Україні // Актуальні проблеми економіки. – 2010. - № 1. – С. 93 – 102.
5. Петрик О. Цілі та основні режими сучасної монетарної політики // Вісник НБУ. – 2006. - № 6. – С. 6-13
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^