Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2011 » Марків М.В. Проблемні аспекти методології фінансового аналізу підприємства
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2050
  • Автор: Admin
  • Дата: 8-05-2012, 13:24
 (голосов: 0)
8-05-2012, 13:24

Марків М.В. Проблемні аспекти методології фінансового аналізу підприємства

Категорія: Фінанси підприємств 2011

Проблемні аспекти методології фінансового аналізу підприємства

В ринкових умовах господарювання дедалі важливішого значення для сучасного бізнесу набуває фінансова аналітика. Головною ціллю фінансового аналізу є визначення стану фінансового здоров’я компанії.
Зважаючи на те, що результати такого аналізу цікавлять, в першу чергу, зовнішніх користувачів, привабливість структури балансу та показники фінансового стану є візитною карткою компанії. Потенційні інвестори та кредитори в процесі прийняття рішень щодо вкладення фінансових ресурсів та співпраці звертають увагу на фінансовий стан суб’єкта господарювання, оскільки мають доступ, в більшості випадків, лише до публічної інформації.
Будь-який суб’єкт господарювання може організувати проведення фінансового аналізу власними силами або звернутися до спеціалізованих організацій (консалтингових, аудиторських фірм). Для товариств, що не публікують фінансову звітність в обов’язковому порядку, така інформація є комерційною таємницею, а тому аудиторські висновки слугуватимуть підтвердженням достовірності даних звітності та реального фінансового стану.
Зазвичай, аналіз фінансового стану проводять за такими основними напрямками, як: аналіз фінансової стійкості, ліквідності та платоспроможності, аналіз фінансових результатів та рентабельності.
Щодо оцінки фінансової стійкості підприємства, пропонується розраховувати основні коефіцієнти: фінансового левериджу, автономії, фінансової стійкості та стабільності, коефіцієнт маневреності власного капіталу.
Загалом наявність будь-якої заборгованості для підприємства є негативним явищем. Проте в умовах ринку та розвитку інфляційних процесів, при наявності дебіторської та кредиторської заборгованостей, кращою є ситуація, коли більша заборгованість підприємства перед кредиторами.
Підприємство «Іскра» характеризується як відносно фінансово стійке. Його незалежність досить низька, що характерно при низькій частці власного капіталу. Зберегти фінансову стійкість при залученні значних обсягів позикових ресурсів можуть лише підприємства, які мають високий рівень рентабельності та можуть забезпечити достатній для обслуговування боргу рівень чистих грошових надходжень.
Що стосується оцінки ліквідності, – це той напрям аналізу, який найчастіше здійснюють вітчизняні підприємства. Спочатку активи групуються за ступенем ліквідності, а зобов’язання за термінами погашення, потім зіставляються у відповідних співвідношеннях.
Для оцінки фінансових результатів спочатку необхідно проаналізувати їх структуру та динаміку за видами діяльності.
Існує проблема з визначенням нормативних значень майже усіх показників. Проблемними аспектами є розбіжності стосовно визначень основних понять аналізу фінансового стану підприємства, показників та алгоритму їх розрахунку, а також динамічність законодавства та протиріччя у різноманітних методиках оцінки фінансово-господарської діяльності. Прийняття уніфікованих методичних рекомендацій дасть змогу вирішити ці проблеми та покращити якість аналітики.
Отже, в умовах сьогодення, необхідно забезпечити керівництво компанії фінансово-аналітичною інформацією в процесі прийняття рішень. Саме глибина та системність оцінки стану фінансів підприємства, можливостей та загроз для бізнесу, становлять основу бачення місця компанії сьогодні та в майбутньому.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^