Стратегічні орієнтири » Фінансовий моніторинг 2012 » Ризики відмивання грошей, отриманих в результаті торгівлі людьми і незаконного ввезення мігрантів
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1543
  • Автор: hedinkun1
  • Дата: 13-05-2012, 23:25
 (голосов: 0)
13-05-2012, 23:25

Ризики відмивання грошей, отриманих в результаті торгівлі людьми і незаконного ввезення мігрантів

Категорія: Фінансовий моніторинг 2012

Вербинський Я.Н. ФМ 501 Ризики відмивання грошей, отриманих в результаті торгівлі людьми і незаконного ввезення мігрантів

Зростає кількість відомостей про те, що злочинці все частіше займаються торгівлею людьми і незаконним ввезенням мігрантів, через те, що ця злочинна діяльність вважається високо прибуткової. Згідно з даними Управління ООН з наркотиків і злочинності ТЛ є третім найбільшим джерелом доходу організованої злочинності після торгівлі наркотиками та зброєю.
Область дослідження - відмивання грошей від торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів. Причиною розширення галузі дослідження на НВМ послужив той очевидний факт, що на практиці органи, що займаються розслідуваннями ТЛ і НВМ, не можуть провести чіткої відмінності між ними. Найчастіше необхідний загальний аналіз для визначення чи є даний випадок торгівлею людьми або незаконним ввезенням мігрантів, при цьому першоджерело може бути недоступний (наприклад, справа може класифікуватися як незаконне ввезення мігрантів в країні транзиту і як торгівля людьми в країні походження або призначення). Крім того, може виникнути додаткова взаємозв'язок між двома злочинами, так як мігранти, чиї витрати були покриті контрабандистом на умови повернення витрачених коштів, особливо уразливі для експлуатації, торгівлі або боргової кабали.
Головними завданнями дослідження є:
1) оцінка масштабів проблеми;
2) виявлення різних тенденцій у торгівлі людьми / незаконному ввезенні мігрантів;
3) виявлення з конкретних прикладів, коли відбувається відмивання грошей і в якій формі;
4) інформування правоохоронних органів про відмивання грошових коштів від торгівлі людьми / незаконного воза мігрантів;
5) визначення показників ризику в допомогу фінансовим установам для виявлення ними відмивання грошей від торгівлі людьми / незаконного воза мігрантів та напрямки СПО;
6) збільшення передумов для виявлення та конфіскації доходів від торгівлі людьми / незаконного воза мігрантів і зведення нанівець такої злочинної діяльності.
При підготовці цього дослідження проектна група переробила наступну літературу та ініціативи:
1) типологічні дослідження, проведені ФАТФ / МАНІВЕЛ і АТГ;
2) звіти, підготовлені міжнародними організаціями, такими як УНП ООН і ОБСЄ;
3) ініціативи, вжиті як окремо юрисдикціями, так і спільно;
4) ініціативи, вжиті НУО та приватним сектором.
Природа проблеми
Протокол визначає торгівлю людьми як «вербування, перевезення, передачу, приховування або отримання людей шляхом загрози силою або її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю положення, або шляхом підкупу, у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, яка контролює іншу особу. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції інших осіб або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги, рабство або звичаї, подібні з рабством, підневільний стан або вилучення органів ».
Визначення незаконного ввезення мігрантів
Протокол визначає НВМ наступним чином: «Незаконне ввезення мігрантів» означає забезпечення, з метою отримання, прямо або побічно, будь-якої фінансової або іншої матеріальної вигоди, незаконного в'їзду до будь Держава-учасниця будь-якої особи, яка не є її громадянином або не проживає постійно на її території ».Характерні риси торговців «живим товаром»
Спочатку пропорція залучених в процес вербування злочинниць, які займаються торгівлею з метою сексуальної експлуатації (також і на інших стадіях) є значною і продовжує зростати. Принцип роботи «Мадам» в Нігерії є наочним прикладом ролі жінок, (переважно колишніх жертв торгували), яку вони відіграють у злочинній організації. Мадам наглядає, контролює і організовує життя дівчат і жінок, проданих в сексуальне рабство, координує їхню діяльність, а також збирає прибуток, отриманий ними.
Деякі приклади нетипових видів експлуатації наведені у Доповіді Державного департаменту США з торгівлі людьми (2010 р.).
1) Дипломати можуть бути торговцями, будучи кінцевими експлуататорами, ввозячи людей в іноземну державу, обмежуючи їх свободу пересування і піддаючи їх різним приниженням;
2) В Узбекистані дорослих і дітей зазвичай змушують працювати на щорічному зборі бавовни. Протягом осіннього врожаю в 2009 р., учні шкіл були змушені збирати бавовну у восьми з 14 регіонів;
3) Тисячі дітей, які відвідують Коранічна школу в Сенегалі, експлуатувалися своїми вчителями: дітей у віці від 4 до 12 років змушували жебракувати на вулицях і піддавали фізичному та психологічному насильству.
Ризикові сектори
Деякі сектори представляють більший ризик, ніж інші, наприклад, ті, де використовується дешева робоча сила або сезонні робітники або пов'язані з важкою або небезпечною роботою. Проблеми можуть виникнути в різних недосконалих системах найму робітників, особливо в тих секторах, де мають місце складна система субконтрактів. Ризик примусової праці і торгівлі зростає, коли в компаній довгий ланцюжок поставок, яка може бути пов'язана з наймом тими агентами, чия діяльність слабо контролюється.
Відповідно до даних Європол та інших численних джерел, що підтверджують і доповнюють цю інформацію, звичайними секторами - крім «невидимого» сектора, як домашні роботи та розважальна сфера - де можна знайти жертв торгівлі є:
1) сільське господарство;
2) сфера послуг;
3) сектор Зрікся (готель / ресторан / кафе);
4) будівництво;
5) текстильне виробництво;
6) роздрібна торгівля;
7) сектор виробництва;
8) заготівля лісу;
9) видобуток копалин;
10) рибальство ...

Масштаби проблеми
Поточну оцінку глобального масштабу торгівлі людьми зробила Всесвітня організація праці (МОП). Згідно з її даними, щонайменше, 2.45 мільйонів чоловік експлуатуються в даний момент, будучи жертвами торгівлі людьмі16. ОБСЄ вважає, що навіть ця цифра є заниженою. Торгівля людьми приносить високі прибутки, а виявити вдається лише незначний відсоток жертв.
Державний департамент США узагальнив статистику по переслідуванню і обвинувальним вироками по всьому світу за торгівлю людьми. У 2009 р. було здійснено 5606 переслідувань та винесено 4166 обвинувальних вироків за торгівлю людьми. Що стосується тільки торгівлі для примусової праці, то цифра становить 432 переслідування і 335 обвинувальних вироків.
Для доповнення цих даних Доповідь ООН про торгівлю людьми 17 за 2009 р. узагальнив інформацію про торгівлю людьми в 155 країнах. З усіх цих країн в 91 заявила про здійснення переслідування по одній справі про ТЛ, 73 - принаймні про один вироку, 47 - про 10 обвинувальних вироки на рік. Ці переконливі цифри відображають величезну прірву між встановленим числом жертв і кількістю виявлених злочинців, щодо яких здійснювалося переслідування і винесений звинувачувальний вирок.
Статистика по незаконному ввезенню мігрантів
У своєму звіті «Оцінка загрози транснаціональної організованої злочинності» за 2010 р. УНП ООН відзначає, що щорічно близько 55 000 мігрантів незаконно переміщуються з Африки в Європу і більше 3 мільйонів осіб в'їжджають на територію США незаконно через південний кордон з Мексикою. Передбачається, що цим трьом мільйонам допомагають професійні контрабандисти (тобто 90% незаконних мігрантів з Мексики користуються їх послугами).
Міжнародна організація з міграції (МОМ) підрахувала, що 214 000 000 людина переміщаються по всьому світу. Однак, важко оцінити скільки з них возитися незаконно, і чи можна скласти якусь перепис, незаконно ввезених людей. У 2009 р. ці мігранти здійснили переказів на 414 мільярди доларів США, 76% з яких - в країни, що розвиваються. Ще раз хотілося б відзначити, що неможливо визначити, яка частина цих перекладів від торгівлі людьми / незаконного ввезення мігрантов18. МОМ зазначає, що зазнає труднощів в отриманні більш повних даних по незаконному ввезенню мігрантов19. Те ж саме можна сказати і про торгівлю людьми.
Наприклад, відповіді на запитальник містили таку інформацію:
1) в 2009 р. в США було розпочато 2268 розслідувань по незаконному ввезенню мігрантів (566 з торгівлі людьми) і було винесено 1338 обвинувальних вироків (165 - за торгівлю людьми).
2) в Еквадорі було винесено 173 звинувачувальних вироку за незаконне ввезення мігрантів (7 - за ТЛ) в період з 2005 р. по 2010 р.
3) в Австралії з 1999 по 2009 було здійснено 567 переслідувань за НВМ (тільки 20 справ за торгівлю людьми з 2004 р. по 2009 р.); щодо 529 був доведений склад злочину.
4) в Індонезії між 2004 р. і 2009 р. було здійснено 404 переслідування (93 переслідування за торгівлю людьми з 2007 р.)
5) у Гонконгу в 2009. було 18 справ НВМ та 2 справи, пов'язаних з ТЛ
c) Оцінка одержуваного доходу
Згідно з даними Міжнародної організації праці (МОП) 20 щорічний прибуток від примусової експлуатації становить приблизно 4 мільярди доларів.
Щорічний прибуток від примусової сексуальної експлуатації (в результаті торгівлі) становить 28 мільярдів доларів США. Згідно МОП майже половина доходу (13.3 мільярда доларів США) припадає на промислові країни, Азія на другому місці (9,5 мільярдів доларів США).
Загальна сума доходу від примусової праці, що виник в результаті торгівлі людьми, складає щорічно 32 мільярди доларів США.
Також згідно з даними МОП майже половина доходу (15,5 мільярда доларів США) припадає на промислові країни, Азія на другому місці (9,7 мільярдів доларів США). Це означає, що в усьому світі приблизний дохід від кожної людини, зайнятого в примусовій праці становить 13 000 доларів США.
Оцінка масштабів проблеми
Можна сказати, що ця сфера злочинної діяльності викликає все більше занепокоєння у всьому світі. Одним з факторів, що привертають злочинців, як уже говорилося, є те, що торгівля людьми і незаконне ввезення мігрантів вважається низько ризикової, але високо прибутковою діяльністю. Можна отримати хороший дохід, а покарання у випадку піймання низьке здебільшого через те, що переслідування здійснюється щодо предикатних злочинів, а не ОД.
Недостатньо інформації щодо того, скільки людей продається або незаконно ввозитися, але ще менше інформації про отримувані від цього доходів і про те, як вони відмиваються. Однак якась інформація все-таки може бути отримана від таких міжнародних організацій, МОП та УНП ООН. Цифри, представлені у справах, доведеним до суду показують, що торгівля людьми і незаконне ввезення мігрантів високо прибуткові сфери злочинної діяльності, та особи, залучені до неї, отримують значну матеріальні вигоди.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
^