Стратегічні орієнтири » Валютний ринок 2012 » Долайчук В. Перспективи розвитку європейської валюти
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2926
  • Автор: ParhonyukOlya
  • Дата: 16-10-2012, 19:16
 (голосов: 0)
16-10-2012, 19:16

Долайчук В. Перспективи розвитку європейської валюти

Категорія: Валютний ринок 2012

Долайчук Василина, Екф-48с

Перспективи розвитку європейської валюти

Створення єдиної валюти на території Європейського Союзу стало вагомим поштовхом до подолання роздробленості Європи, пришвидшило розвиток виробництва та дало можливість послабити вплив долара.
Проблеми та перспективи функціонування світової валютної системи досліджувала значна кількість вчених. Зокрема, Шапран В.С., Саркісянц А. Т., Швайка М.С., Кузьмін Д.В., Шатковська А.О., Манделла Р,, Б. Іченгріна, Т. Байомі, Т. Скитовського та інші.
Євро було запроваджено в готівковий обіг у січні 2002 року, як єдиний законний засіб платежу на території країн Європейського валютного союзу. Основною передумовою стабільного функціонування євро є те, що дана грошова одиниця заснована на грошово-кредитній політиці, яка повністю знаходиться у розпорядженні наднаціонального Європейського центрального банку і Ради ЄС [1].
Основними перевагами запровадження євро є:
• підвищення ефективності валютної системи Європейського союзу (ЄС);
• підвищення конкурентоспроможність європейських товарів на світовому ринку;
• прискорення економічного розвитку країн-членів ЄС;
• введення євро дало змогу послабити вплив внутрішніх бар’єрів, що пришвидшило процес інвестування на території ЄС.
Євро є другою загальновизнаною валютою (після долара США) яка є світовою та використовується в торгівлі та фінансових операціях. Використання єдиної валюти на території європейських країн посилило зростання ролі Європи на міжнародній арені, зокрема у Міжнародному валютному фонді, Світовому Банку та інших організаціях і співтовариствах.
Вагомою перспективою у розвитку євро є збільшення та стабільність функціонування європейських фінансових центрів, де значні обсяги фінансових операцій відбуваються саме у євро. На сучасному етапі все ж євро вважається другою після долара світовою валютою, хоча в подальшій перспективі воно має усі можливості стати провідною валютою світу.
Перспективи розвитку євро відображаються у наступних аспектах, зокрема:
• майже 15% світового ВВП припадає на країни Європейського союзу;
• серед країн-учасниць ЄС спостерігається тенденція до покращення макроекономічних показників, стабілізуються ціни, обмінні курси національних валют;
• система функціонування євро, ґрунтується на єдиній грошово-кредитній і валютній політиці, що повністю підпорядковується Європейському центральному банку;
• стабільність євро базується на політиці ЄВС для якого боротьба з інфляцією є одним із пріоритетних завдань [2].
Розвиток євро, значною мірою залежить від інвестиційних рішень центральних банків, зокрема при формуванні їх резервів. Важлива роль відводиться країнам, що розвиваються, адже вони використовують валютні резерви для здійснення валютних інтервенцій, розраховуються за зовнішніми боргами… Тому, однією з перспектив розвитку євро є міжнародна інтеграція в економіку тих країн, що вирішили використовувати євровалюту в якості резервної одиниці [3].
Отже, євро є загальновизнаною міжнародною валютою, що має значні перспективи розвитку та є основним конкурентом для долара США. Але, оскільки євро не є грошовою одиницею конкретної країни, тому задля забезпечення стабільності функціонування євровалюти слід головним чином дотримуватись єдиної грошово-кредитної політики в межа Єврозони, адже за будь-яких суперечливих умов можливе виникнення конфліктів інтересів, що здатне похитнути стабільність і надійність євро.
Примітки:
1. Іноземцев В., Кузнєцова Е. Повернення Європи. Об'єднана Європа на шляху до лідерства ( №4).– 2010. – 37с.
2. Федоров М.В. Валюта, валютні системи, валютні курси. Під ред. Ю.Г.Єрмолаєва. – К., 2009. – 152 с.
3. Тетяна Петренко : Евро останется важной резервной
валютой, несмотря на кризис. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5694654,00.html
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^