Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Паращак М.І. Порядок і принципи організаційних заходів реструктуризації акціонерних товариств
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1878
  • Автор: mparaschak
  • Дата: 17-05-2011, 17:50
 (голосов: 0)
17-05-2011, 17:50

Паращак М.І. Порядок і принципи організаційних заходів реструктуризації акціонерних товариств

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Паращак М.І., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-62з

Порядок і принципи організаційних заходів реструктуризації акціонерних товариств

Дослідження проведення реструктуризації підприємств в Україні свідчать про її особливості в різних галузях народного господарства, що визначалося відповідними нормативно-правовими актами.
Правовою основою реструктуризації підприємств-монополістів є рішення Антимонопольного комітету України. Реструктуризація цих підприємств проводиться для створення конкурентного середовища і попередження монополізації товарних ринків.
Головною метою здійснення різних видів реструктуризації акціонерних товариств є забезпечення ефективності їх діяльності.
Новим напрямком у здійсненні реструктуризації є передприватизаційна підготовка об’єктів до приватизації, яка проводиться на стратегічно важливих для економіки і безпеки держави підприємствах. Цей напрямок реструктуризації і поняття передприватизаційної підготовки підприємств визначено Законом України „Про Державну програму приватизації”
Основна причина, що змушує підприємства йти шляхом реструктуризації, це прагнення покращити показники фінансово-господарської діяльності. На підприємстві має здійснюватися перманентний моніторинг як внутрішнього, так і зовнішнього середовища з проведенням аналізу фінансового стану суб’єкта господарювання. У разі необхідності реструктуризація проводиться у формі реорганізації зі зміною організаційної структури та впровадженням інноваційних технологій.
Проведення реструктуризації підприємств потребує певної послідовності.
З метою визначення потенційних можливостей реструктуризованого підприємства та його позиціювання відносно підприємств конкурентів при проведенні реструктуризації виникає необхідність комплексного вивчення стану зовнішнього середовища, що потребує здійснення відповідної аналітичної та дослідницької роботи.
В результаті дотримання розробленого порядку та відповідних принципів організаціїних заходів реструктуризації на підприємстві формується єдина система проведення перетворень для досягнення конкурентоспроможності як самого підприємства, так і продукції, що випускається.

Список використаних джерел:
1. Закон України „Про Державну програму приватизації” // www.rada.gov.ua.
2. Міхов Л.І., Каліна Л.М. Реструктуризація підприємств: шляхи підвищення їх конкурентоспроможності // Вісник Бердянського університету менеджменту і бізнесу № 2(10)2010. – С. 57-60.
3. Голобков С. Реструктуризація підприємств як спосіб запобігання банкрутства // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. — 1997. — № 6.
4. Жаліло Б.А. Реструктуризація і санація підприємств// матеріали семінару-круглого столу “Секрети успіху післяприватизаційного розвитку підприємств (24-25 лютого 1997 р.). – МЦПІМ. – К.1997.
5. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2003. — 554 с.

Посилання: реструктуризація підприємства

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^