Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2011 » Паращак М.І. Зарубіжний досвід управління фінансовими інструментами в процесі реструктуризації підприємства
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 3369
  • Автор: mparaschak
  • Дата: 17-05-2011, 17:53
 (голосов: 0)
17-05-2011, 17:53

Паращак М.І. Зарубіжний досвід управління фінансовими інструментами в процесі реструктуризації підприємства

Категорія: Фінанси підприємств 2011

УДК 336
© Паращак М.І., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-62з

Зарубіжний досвід управління фінансовими інструментами в процесі реструктуризації підприємства

У сучасних умовах досить актуальним стає використання світового досвіду реструктуризації підприємств в Україні. Перехід до ринкових відносин, який здійснюється в Україні, входження підприємств в товарні, фінансові та інші ринки, стрімко зростаюча конкуренція та інші фактори створюють нові жорсткі вимоги до виробничого, фінансово-економічного, управлінського, трудового потенціалу підприємств. Але більшість вітчизняних підприємств не відповідають цим вимогам: часто стають збитковими, накопичують борги і перебувають у складному, а часто і кризовому становищі. Зсилаючись на зарубіжний досвід, вітчизняним підприємствам поряд з економічною самостійністю слід надати можливість самостійно виробити оптимальні шляхи виходу з фінансових та економічних проблем.
На підставі узагальнення зарубіжного досвіду можна відзначити те, що головними сферами, в яких очікується покращення економічної ефективності підприємств завдяки реструктуризації, є: майно, фінанси, організація, персонал, а також виробництво і продаж.
Варто зауважити, що ефекти навіть одного і того самого виду є: диференційованими стосовно діапазону і масштабу в окремих підприємствах; наслідком випадкової дії різних структурних одиниць підприємства, а також взаємозв’язку технічно-організаційних проблем з фінансово-економічними питаннями; розмежованими в часі, звідси деякі з них можуть наступити відносно швидко, інші ж принесуть плоди лише після тривалого періоду; різновартісними з точки зору забезпечення поточних і стратегічних цілей розвитку .
Проблема реструктуризації вітчизняних підприємств на мікрорівні набула ключового значення для всього процесу реформування економіки України. Розвиток кризових явищ, з одного боку, і зацікавленість держави, з іншого, в максимальному збереженні підприємств, котрі мають необхідний потенціал виживання і є стратегічно важливими для країни в цілому, чи окремих її регіонів, - все це загострило проблему реформування.
Відсутність цілісного підходу та відповідної підтримки на державному рівні питань реструктуризації часто створюють багато проблем для підприємства, але за допомогою реструктуризації краще оптимізувати свою виробничу структуру для покращення показників фінансово- господарської діяльності.
Список використаних джерел:
1. Фінанси підприємств: Підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. 3-тє вид., перероб. та доп. — К.: КНЕУ, 2001. — 460с.
2. Бугрім О.Ю. Зарубіжний і вітчизняний досвід розвитку процесів реструктуризації підприємств // Економічний простір. – 2009. – № 21. – С. 283-291.
3. Білик М.Д. Управління фінансами державних підприємств. - К.: Знання, 1999. - 312с.

Посилання: реструктуризація підприємства

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^