Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2012 » Горбатий А.З. Перспективи золота в сучасній економіці
Информація до матеріалу
 (голосов: 1)
30-10-2012, 21:01

Горбатий А.З. Перспективи золота в сучасній економіці

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2012

УДК 336
© Горбатий А.З., 2012
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-48с

Перспективи золота в сучасній економіці

Історія існування золота складає вже понад шість тисяч років, і впродовж усього цього часу воно відігравало важливу роль в світовій історії в цілому, та зокрема в системі сучасних економічних відносин. Протягом багатьох століть золото виконувало функцію грошового товару, на його базі була сформована грошово-кредитна система, на якій базується сучасний капіталізм.
На сьогоднішній день, золото є важливим інструментом інвестування. Вкладаючи кошти в золоті зливки, можна захиститись від інфляції, яка не загрожує золоту, що є головною перевагою інвестування в дорогоцінні метали, серед яких саме золото посідає лідируюче місце. Важливим є те, що вкладати у золото вигідно на довгостроковий період, тоді ефективність такої інвестиції буде значно більшою. Ще однією важливою причиною, чому необхідно інвестувати у золото, є його незалежність. Мається на увазі те, що воно не залежить від інших валют, державної політики, тої чи іншої країни, надійності кредитів чи дохідності вкладів. На вартість золота може вплинути економічний та політичний фактор, проте його цінність залишиться незмінною. Необхідно також відзначити, що золото є високоліквідним, і при тому – досить привабливим активом. Його можна продати протягом однієї доби як на одному фінансовому ринку, так і на декількох одразу.
Проте, разом з тим, існують і певні ризики інвестування в такий дорогоцінний метал, як золото. Незважаючи на те, що за останні кілька десятків років ціна золота постійно зростає, і за прогнозами продовжуватиме зростати і надалі, все ж існує деяка імовірність того, що вона може впасти і тоді інвестовані кошти можна частково втратити, не кажучи вже про прибуток. Наступним ризиком, який виникає, інвестуючи кошти в золото, є те, що банк, в якому було здійснено інвестування, банкрутує, а як відомо, вклади в золоті не страхуються Фондом гарантування вкладів. Також існує імовірність того, що золоті зливки можуть вкрасти, або банк просто може не купити зливки або купити їх за невигідним курсом. Тому інвестуючи кошти в золото потрібно врахувати усі негативні чинники такої операції.
Важливе значення золота полягає в тому, що воно є досить надійним резервним активом центральних банків більшості провідних країн світу. Саме висока частка золота в резерві центральних банків, забезпечує стабільність функціонування світової валютної системи. Офіційні валютні резерви держави надають можливість центральному банку здійснювати валютні інтервенції на ринку з метою регулювання курсу національної валюти. Оскільки золото є високоліквідним активом, то висока його частка у валютному резерві держави, забезпечить швидку та ефективну політику регулювання валютного курсу, що позитивно вплине на стан економіки загалом.
Як свідчить статистика, підвищення частки золотих запасів в структурі офіційних резервів більшості країн, активно відбувається в періоди, які відзначаються погіршенням ситуації на світових валютних ринках. Саме в цей час провідні валюти є досить нестабільними, їх курс часто змінюється, і центральні банки прагнучи диверсифікувати ризики, збільшують частку золота в своїх валютних резервах. Це ще раз підтверджує його стабільність та непохитність в разі появи негативних факторів глобального масштабу, таких як світова економічна криза, катастрофи, золото дає можливість зберегти і примножити заощадження.
Отже, золото і сьогодні залишається досить привабливим не тільки як дорогоцінний метал, але й як високоліквідний актив, який намагаються використовувати в якості резервів практично усі провідні країни світу. Зважаючи на таку його популярність, яка пояснюється високою ціною золота, яка зростає постійно, можна стверджувати, що перспективи використання цього дорогоцінного металу є доволі великими. Оскільки за несприятливих умов в економіці, частка золота в резервах відразу збільшується, а враховуючи кризовий стан світової економіки та постійні стрибки курсів провідних валют світу можна говорити про світле майбутнє золота в сучасні економіці.

Список використаних джерел
1. Філіповський О.В. Банківське золото – гарант стабільності фінансової системи / Вісник української академії банківської справи. – 2012. №2 (14).
2. Марена Т. В. Особливості формування та розподілу світових золотовалютних резервів в сучасних умовах / Вісник Донецького національного університету. – 2009. №1.
3. Мицак О. В. Деякі аспекти функціонування ринку золота / Науковий вісник НЛТУ України. – 2012. № 7 (22).

Посилання: золото, перспективи золота, інвестування в золото

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2018 (39)
Октябрь 2018 (178)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
Февраль 2018 (3)
^