Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції державних фінансів 2011 » Тимчишин І.І. Інвестиційна привабливість Львівської області
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 3179
  • Автор: irchuk
  • Дата: 17-05-2011, 21:45
 (голосов: 0)
17-05-2011, 21:45

Тимчишин І.І. Інвестиційна привабливість Львівської області

Категорія: Сучасні тенденції державних фінансів 2011

УДК 336
© Тимчишин І.І., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-62з

Інвестиційна привабливість Львівської області

Для забезпечення повноцінного розвитку важливим як для країни, так і для регіонів є залучення вітчизняних та іноземних інвестицій. А тому інвестиційна політика держави повинна бути спрямована на створення сприятливих умов здійснення інвестиційної діяльності для досягнення цілей соціально-економічного розвитку держави та регіону.
Однією з найперспективніших галузей економіки Львівщини є туризм. В обласній адміністрації працює ро¬боча група з питань залучення інвести¬цій в об’єкти туристично-рекреаційного комплексу. В області є потенційні інвестори, які зацікавлені інвестувати у розвиток ре¬креаційно-туристичних зон у Сколівському та Турківському районах, готові будувати сучасні відпочинкові комплекси та долучи¬тись до фінансування покращення існуючої інфраструктури.
Санаторно-курортна сфера області може успішно розвиватися в чотирьох напрямках. По-перше, зелений туризм або відпочинок на природі. У Львівській області вже функціонують приватні міні-готелі в районі Жовкви, Сколе, Озерного й Турки. Усього їх налічується більше 500. Такий вид відпочинку стає усе більше популярним, а засобу, вкладені в створення міні-готелів, окупаються за три – п'ять років.
По-друге, гірськолижний туризм. Гірськолижні курорти Тисовець, Рожанка й найбільш відомий - Славськ. На його території перебувають 25 туристичних баз. За сезон курорт може прийняти до п'яти тисяч лижників, до їхніх послуг – маленькі приватні готелі. У 2008 році збудований перший п'ятизірковий готель «Ріксос Славське». Однак у цілому гірськолижні курорти недоінвестовані. Тут необхідно створювати інфраструктуру, будувати підйомники, готелі, ресторани, щоб скласти конкуренцію хоча б польському курорту Закопане.
По-третє, санаторно-курортний напрям. В області розташована безліч бальнеологічних курортів з лікувальними мінеральними водами: Трускавець, Моршин, Шкло, Великий Любінь, Борислав. Більшість інвестицій у санаторно-курортну галузь припадають на Трускавець і Моршин. Близькість області до границі дозволяє залучати туристів із сусідніх країн: більше 50% іноземців – жителі Польщі, 15% – Німеччини. І, нарешті, відвідування замків і фортець Львівщини. Більшість стародавніх будинків перебувають в аварійному стані: замок в Уричі являє собою руїни, а Добромильский оборонний комплекс просто розвалюється, вимагає ремонту розташований поблизу Золочівского Поморянский замок. Залучення інвестицій у відродження львівських фортець – одне з важливих завдань, що поставили перед собою місцеві влади.
На нашу думку розвиток туризму може значно знизити рівень безробіття в області. Тому слід більшу уваги приділяти його розвитку, та пошуку нових джерел залучення інвестицій з боку внутрішнього та зовнішнього інвесторів.
У даний час бюджетні інвестиції повинні бути спрямовані на будівництво і впровадження в дію об’єктів, які забезпечать реалізацію структурної і науково-технічної політики, а інвестиційні засоби суб’єктів, які господарюють – на реконструкцію і технічне переозброєння виробництва, ліквідацію збиткових виробництв та їхнє перепрофілювання.
Зростанню обсягів інвестицій в області повинно сприяти проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.
Першочерговим завданням Програми є підготовка області до Євро 2012 повинно бути створення інвесторам широких можливостей для реалізації великих і малих інвестиційних проектів.
Пріоритетними інвестиційними проектами повинні бути:
• реконструкція міжнародного аеропорту «Львів»;
• будівництво стадіону у Львові;
• модернізація автошляхів;
• розвиток промислових парків.
Також найбільша інвестиція в економіку Львівщини це відкриття заводу "Леоні" що в м. Стрию. Проект вартістю 40 мільйонів євро створив 5 тисяч робочих місць.
Здійснення активної регіональної політики передбачає пошук ефективних форм і методів її практичної реалізації. Однією з таких форм повинні стати державні програми соціально-економічного роз¬витку регіонів.
Держава повинна гарантувати свою підтримку регіональних програм через участь у фінансуванні та створенні режиму економічного сприяння їхньому втіленню.

Посилання: інвестиції

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^