Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Комарницька Л.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Центренерго" станом на 1.12.12
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 985
  • Автор: lidia
  • Дата: 30-10-2012, 22:19
 (голосов: 0)
30-10-2012, 22:19

Комарницька Л.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Центренерго" станом на 1.12.12

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
© Комарницька Л.І., 2012
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-45с

Прогноз курсу акцій Центренерго станом на 1.12.12 (дубль)

Публічне акціонерне товариство «Центренерго» є важливою складовою енергетичної системи України та цілком може претендувати на роль першої скрипки в забезпеченні життєдіяльності таких промислово розвинених областей України як Київська, Харківська і Донецька. З 1995 року "Центренерго" функціонує як акціонерне товариство.
Прогнозуючи курс акцій слід враховувати безліч чинників, основними серед яких є:
- очікування щодо майбутньої прибутковості та ліквідності об’єкта інвестування, які формуються на основі аналізу інформації про емітента.
- можливі зміни курсу акцій під впливом факторів, не пов’язаних з прибутковістю чи ліквідністю емітента, наприклад, у результаті прийняття рішень щодо додаткових емісій, виплати дивідендів акціями, дроблення акцій тощо;
- наявність і прибутковість альтернативних об’єктів інвестування;
- загальноекономічне становище в країні та тенденції його розвитку (кон’юнктура, зростання, стагнація тощо);
- перспективи розвитку відповідної галузі;
- політичний вплив через політико-економічні рішення та державну фінансову політику;
- психологічні та спекулятивні чинники
Енергогенеруюча компанія АТ «Центренерго» у січні-вересні 2012 року отримала чистий прибуток за міжнародними стандартами фінансової звітності у розмірі 457,647 млн. грн. За даними звітності виробництво електроенергії «Центренерго» в січні – вересні 2012 року збільшилось на 31,6% (на 3 млрд 302,725 млн кВт-г) в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року — до 13 млрд 753,969 млн кВт-г.
За показником потужності компанія посідає друге місце серед теплових енергогенеруючих компаній України. Електростанції компанії мають вигідне географічне розташування, що є запорукою постійного попиту на електроенергію.
Основною проблемою теплової станції на сьогодні є значний фізичний знос генеруючих потужностей, використання морально застарілих технологій, невідповідність сучасним вимогам щодо надійності роботи, ефективності використання палива та регулювання навантаження ТЕС. За період січень-вересень 2012 року на капітальне будівництво виділено 10,038 млн грн., модернізацію основних фондів — 33,897 млн грн., купівлю (виробництво) нових основних фондів - 6,079 млн грн. у загальному обсязі капітальних інвестицій.
Слід враховувати і очікування щодо можливого продажу Фондом держмайна України контрольного пакету акцій (53,289%) компанії, яке повинно відбутись в грудні 2012 року.
Багато учасників ринку ведуть торгівлю, орієнтуючись на зміну цін у минулому. Це пояснюється їх упевненістю в тому, що історична динаміка цін в більшій мірі, ніж економічні основи або новини, дозволяє передбачати напрямок майбутнього руху цін. Технічний аналіз вивчає тренди ринку виходячи з припущення, що сьогоднішня реакція учасників ринку буде такою ж, як і минула. Аналізуючи зміни курсу акцій компанії за період з січня до листопада 2012 року можна виділити загальну тенденцію зниження ціни. Починаючи із 8,35 грн. в січні, курс акцій коливався в межах від 7,62 грн. до 9,25 грн. наступні три місяці та досяг значення 8,32 грн. в середині квітня. Згодом ціни на акції різко впали і на початку червня були на рівні 4,64 грн. Вже з початку липня зафіксовано нову ціну на рівні 6,88 грн., яка залишалась майже незмінною до початку серпня, і лише досягнувши позначки 7,12 грн. в середині серпня знову відбувся обвал цін до 6,15 грн.
Комарницька Л.І. Прогноз курсу акцій ПАТ "Центренерго" станом на 1.12.12


Рис.1. Ціна акцій АТ «Центренерго»*
* Джерело: http://investfunds.ua/markets/stocks/Centrjenergo/
Динаміка курсу акцій за останні три місяці з 1 серпня до 1 листопада 2012 року свідчить про загальну тенденцію до зниження ціни акції з 7,02 грн. до 5,04 грн. яка була зафіксована в середині жовтня. Найвища ціна в даному періоді на рівні 7,15 грн. була в середині вересня, а найнижча – 4,95 грн. в кінці жовтня, після чого відбулося зростання курсу акцій.
Зважаючи на проведений аналіз динаміки курсу акцій можна прогнозувати подорожчання акцій в наступному місяці та станом на 1 грудня 2012 року курс акцій зупиниться в межах 5,6 – 6,8 грн.

Посилання: курс акцій, Центренерго

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^