Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2012 » Возняк Ю.Б. Особливості ломбардних послуг в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2012, 10:34

Возняк Ю.Б. Особливості ломбардних послуг в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2012

Особливості ломбардних послуг в Україні

Фінансовий інститут з багатою історією
В Україні з початком періоду становлення ринкових відносин ломбарди перетворилися на досить дієвий спосіб вирішення фінансових проблем для представників усіх верств населення. На сьогоднішній день ломбардне кредитування залишається одним з найпопулярніших видів позики, завдяки швидкій видачі кредиту та прозорості умов його оформлення. Ломбардні кредити в Україні мають багату історію, окрім того, це - найстаріший фінансовий інститут. До слова, перший з приватних ломбардів в Україні був відкритий в 1992 році - це ломбард Скарбниця.

У чому переваги ломбардних кредитів
Причина популярності ломбардних кредитів серед споживачів фінансових послуг полягає, перш за все, в можливості отримати кредит максимально швидко і в найкоротші терміни мати на руках необхідну грошову суму. Споживчий інтерес до послуг ломбардів постійно зростає. Щоб оформити кредит у банку буде потрібно не менше двох-трьох днів, а для оформлення застави в ломбарді буде достатньо 15-ти хвилин. А адже питання часу деколи стає ключовим, якщо гроші потрібні дуже терміново. Оперативність видачі кредитних коштів зумовлена тим, що клієнтові немає необхідності надавати в ломбард різні довідки, оформляти заяви, збирати документи, чекати перевірки кредитної історії і приводити поручителів. Проходження всіх необхідних банківських процедур в процесі кредитування займає чимало часу. У ломбарді само достатньо пред'явити паспорт і відповідну заставу, оформити договір щодо позики, після чого гроші відразу будуть видані клієнтові. Всі стандартні процедури при цьому дотримуються в обов'язковому порядку, а основні умови погашення заборгованості будуть прописані в кредитному договорі. Застава буде повернений клієнтові в незмінному стані, за умови своєчасного повернення грошей.

Деякі нюанси ломбардного кредитування

Процентна ставка
У наш час перелік предметів, під заставу яких можна отримати кредит у ломбарді, значно розширився. До традиційних дорогоцінних металах та ювелірним виробам з них приєдналися цінні папери та антикваріат, автомобілі і навіть нерухомість. Таке різноманіття створює велику різницю і в умовах, та відсотках. У зв'язку з цим, перед тим, як отримати кредит у ломбарді, рекомендується з'ясувати, в яку кінцеву суму може обійтися ця процедура. Наприклад, оформити кредит під заставу власної квартири, то за рік «набіжить» 80 - 150% річних, якщо заставою буде автомобіль, то він подорожчає на 75%. Найдорожчий кредит - під заставу коштовностей, за нього доведеться платити 0,8-2% щодня, що складе 700% річних.

Штрафні санкції
Ломбардне кредитування так само передбачає певні штрафи та санкції у разі несвоєчасного погашення боргу. Якщо прострочений день погашення боргу, призначається подвійна ставка. А коли клієнт не викуповує заставу в зазначений у договорі термін, то його продадуть приблизно через 10-15 днів.

Довіра з примусу
Якщо під заставу здається автомобіль, то весь цей час він перебуватиме на спецмайданчику (тобто до погашення всього кредиту). При цьому вартість послуг стоянки складає близько 25 гривень на добу. До того ж на працівника ломбарду доведеться оформити довіреність, за якою в разі неповернення грошової позики автомобіль буде проданий.

Вигоди ломбардного кредитування
Спостережуване останнім часом в Україні ломбардний бум зумовлений кількома причинами, серед яких у першу чергу слід назвати високу рентабельність, невеликий рівень ризиків і відносно низький поріг входження в ринок. Як завжди, велике зростання пропозиції призводить до загострення конкуренції. Все це найбільше вигідно для споживачів ломбардних послуг, так як, власники ломбардів, намагаючись заманити до себе клієнтів, пропонують все більш «м'які» умови кредитування. Багато ломбардів працюють цілодобово, щоб вигідно відрізнятися від своїх конкурентів. Більшість пропонують постійним клієнтам бонуси і знижки, проводять усілякі акції. Все це призводить до ще більшої популярності інституту ломбардного кредитування в Україні.

Посилання: ЛНУ імені Івана Франка ЕкфС-52с

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^