Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Колісник М. Інфраструктура ринку фінансових послуг
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
1-11-2012, 13:34

Колісник М. Інфраструктура ринку фінансових послуг

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Інфраструктура ринку фінансових послуг

Інфраструктура ринку фінансових послуг повинна створювати належні умови для задоволення фінансових потреб учасників ринку фінансових послуг, забезпечити та сприяти координації всіх їхніх економічних інтересів, допомагати підвищити рівень економічних та фінансових відносин.

Поняття «інфраструктура» перейшло в економічну термінологію з військової. Військове трактування в свій час розповсюдилось і на народне господарство. Інфраструктура – це сукупність елементів, що забезпечують безперебійне функціонування взаємозв'язків об'єктів і суб'єктів певної відносно самостійної системи й оптимізують їх взаємодію.

Ефективність роботи ринку фінансових послуг визначається розвиненістю інфраструктури. Інфраструктура ринку фінансових послуг - це сукупність установ, організацій та інших суб'єктів сфери обігу фінансових ресурсів, що створюють необхідні умови забезпечення роботи ринкової економіки держави. Вона повинна забезпечувати реалізацію економічних інтересів суб'єктів господарювання, сприяти координації всіх їхніх економічних дій. Ринкова інфраструктура - це система установ і організацій, які здійснюють та забезпечують вільний рух товарів і послуг учасників ринку фінансових послуг на ринку.

Колісник М. Інфраструктура ринку фінансових послуг
Рис.Інфраструктура ринку фінансових послуг. ЇЇ роль та значення для розвитку національної економіки

Склад інфраструктури:

- посередницькі фінансові інститути;
- реєстратори цінних паперів;
- депозитарії, клірингові депозитарії;
- розрахунково-клірингові банки;
- саморегульовані організації ринку цінних паперів;
- інформаційно-аналітичні інститути.
- професійні учасники;
- організатори торгівлі;
- посередники в торговельних угодах;

В Україні поступово створюється інфраструктура ринку фінансових послуг: почала працювати біржова система, Позабіржова фондова торговельна система, створено широку мережу посередницьких інститутів, реєстраторів і зберігачів цінних паперів, діють депозитарій НБУ для державних цінних паперів, Національний депозитарій та Міжрегіональний фондовий союз - для корпоративних цінних паперів.

Діяльність професійних учасників торгівлі регулюють закони України, зокрема Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

Значна роль посередництва в складі інфраструктурних складових ринку фінансових послуг, тобто сукупності фінансових установ, функції яких полягають в акумулюванні коштів громадян та юридичних осіб і в дальшому їх наданні на комерційних засадах в розпорядження позичальника.

Роль та значення інфраструктурних складових на ринку фінансових послуг полягають у такому:

- по-перше, вони консолідують ризики, перебираючи на себе багато з них;
- по-друге, забезпечують деномінацію заощаджень;
- по-третє, так званий ефект масштабу угоди: на чим більшу суму укладено угоду, тим нижчими виявляються адміністративні, консультаційні, юридичні та інші подібні витрати.

Отже, компоненти інфраструктури фінансового ринку є найменш розвиненими в кількісному і якісному відношенні, з точки зору відповідності до вимог ринкової економіки. Аналізуючи стан розвитку ринкової інфраструктури України, слід визнати, що ринковою її тяжко назвати. Діюча інфраструктура є перехідною, молодою, несформованою, причому в кожному складовому елементів: інституційному, юридичному, інформаційному та соціальному.

Список використаної літератури:


1. Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг. Закон України від
12 липня 2001 року // www.rada.kiev.ua.
2. Сич Є.М. Ринок фінансових послуг
3. Ходаківська В. П. Ринок фінансових послуг: теорія і практика : навч. посібник / В. П. Ходаківська,
В. В. Бєляєва. – К. : ЦУЛ, 2002.
4. Гоменюк. Ринок фінансових послуг в Україні

Посилання: ЛНУ ім. Івана Франка, ЕкфС-51с, 2012

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
^