Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Михайлюк Р.О. Прогноз курсу акцій ВАТ "Газпром"
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
1-11-2012, 23:31

Михайлюк Р.О. Прогноз курсу акцій ВАТ "Газпром"

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Газпром — російська газовидобувна і газорозподільна компанія, найбільша корпорація в Росії й одна з найбільших у світі. 50% капіталу належить державі. Повне найменування — Відкрите акціонерне товариство «Газпром». Штаб-квартира розташована у Москві.
Експортна діяльність компанії Газпром є часткою енергетичної дипломатії Росії, яка має на меті поширення політичного та економічного впливу Росії в державах-транзитерах і державах-споживачах (особливо на європейському напрямку).
Рівень видобутку газу ВАТ «Газпром» у 2002 р становив 521,9 млрд. куб. м. Його динаміка позитивна. До 2020 року «Газпром» планує добувати 580—590 млрд. куб. м. газу на рік і прирощувати свої запаси приблизно в такому ж об'ємі. При цьому частка «Газпрому» в газовому балансі країни знизиться до 80% проти теперішніх 88%.
Одна з найбільших нафтогазових компаній світу, газотранспортна і газодобувна монополія в Росії. У світовому рейтингу нафтогазових компаній ВАТ «Газпром» тримає перше місце зі здобичі газу, зі здобичі нафти входить в двадцятку світових виробників. Холдинг займається геологорозвідкою, здобиччю, транспортуванням, зберіганням, переробкою і реалізацією газу і інших вуглеводнів. Державі належить 50,002% акцій Газпрому, зокрема Федеральному агентству з управління майном — 38,373%, «Роснефтегазу» — 10,74%.
Частка Газпрому в світових запасах газу становить 17%, в російських — 60%. Його доведені і ймовірні запаси газу за підсумками 2007 склали 20,8 трлн. куб. м, а їхня вартість — близько 185 млрд. дол. (без урахування дочірнього газового холдингу «Газпром нефть»). На Газпром припадає близько 20% світової і близько 85% російського видобутку газу. У 2007 компанія добула 548,6 млрд. куб. м газу проти 556 млрд. куб. м роком раніше. Надалі Газпром обіцяє збільшити здобич і до 2020 довести її до рівня 650—670 млрд. куб. м. Чистий прибуток холдингу за підсумками 2007 по МСФО склала 695 млрд крб. (зростання на 9,2% до рівня 2006), виручка — 2,39 трлн. крб. (зростання — 11%).
Серед пріоритетних напрямів своєї роботи концерн називає освоєння газових ресурсів півострова Ямал, Арктичного шельфу, Східного Сибіру і Далекого Сходу. Газпром також проводить розвідку і здобич за кордоном — в Лівії, В'єтнамі, Венесуелі, Казахстані (шельф Каспія), Узбекистані і ін. Компанія є єдиним експортером газу з Росії — ці функції здійснює її дочірня компанія «Газпром експорт». Холдинг поставляє газ практично у всі країни СНД, країни Балтії, Західну і Східну Європу. Планує вийти на ринки АТР. Концерн забезпечує приблизно третину сумарного імпорту до Західної Європи, основними покупцями російського газу є Німеччина, Італія, Туреччина і Франція. У 2007 постачання газпромівського газу до Центральної і Західної Європи склали 150,5 млрд. куб. м, постачання в країни СНД і Балтійського регіону — 54,6 млрд куб. Компанія розвиває експортні напрями, реалізовуючи в партнерстві з іноземцями ряд крупних газопровідних проектів — «Блакитний потік» (вже діє), «Північний потік» і «Південний потік».
В даний час Газпром володіє набором активів, які роблять його мультиенергетичною корпорацією. Так, концерн контролює нафтовидобувну «Газпром нефть» (раніше «Сібнефть»), низку електроенергетичних підприємств — «Мосенерго», ТГК-1, ОГК-2, ОГК-6, які збирається внести до «Газоенергетичної компанії». Нафтовий бізнес і електроенергетику Газпром вважає профільними активами, глава концерну Олексій Міллер навіть позначав інтерес компанії до атомної енергетики. У портфелі Газпрому є і непрофільні активи. Це 43% акцій «Газпромбанка», який контролює інші непрофільні активи Газпрому, — нафтохімічний гігант «СИБУР», 49,8% акцій «Атомстройекспорта», ОМЗ, інжинірингову компанію «Стройтрансгаз».
Акції Газпрому торгуються на російських майданчиках і на Лондонській фондовій біржі (у вигляді депозитарних розписок, ADR). За 15 років існування ВАТ «Газпром» його капіталізація зросла в 219 разів. На кінець 2007 капіталізація холдингу наближалася до 330 млрд. дол.
Михайлюк Р.О. Прогноз курсу акцій ВАТ "Газпром"Михайлюк Р.О. Прогноз курсу акцій ВАТ "Газпром"Михайлюк Р.О. Прогноз курсу акцій ВАТ "Газпром"Михайлюк Р.О. Прогноз курсу акцій ВАТ "Газпром"Михайлюк Р.О. Прогноз курсу акцій ВАТ "Газпром"

На даних зображеннях можемо спостерігати динаміку курсу акцій ВАТ "Газпром" за тиждень, місяць, квартал, рік та весь час існування. 30 жовтня акції "Газпрому" скотилися нижче 150 рублів за штуку і досягли рівнів 3-місячної давнини (початку серпня). Рада директорів концерну затвердила нову інвестиційну програму на 974,649 млрд рублів, що на 200 млрд рублів більше показників, затверджених у грудні 2011 року.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^