Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Сітарчук А.М. Прогноз курсу акцій ПАТ „Центренерго”
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
7-11-2012, 19:03

Сітарчук А.М. Прогноз курсу акцій ПАТ „Центренерго”

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
Сітарчук А.М., 2012
ЛНУ імені Івана Франка,ЕКФ-42с


Прогноз курсу акцій ПАТ „Центренерго”
Історія компанії

ПАТ „Центренерго” існує вже більш як 15 років. Але станції, на базі яких створено підприємство, починають свою історію з 60-70 років. Це історія багатотисячного колективу будівельників, робітників експлуатації, які вдень і вночі на вахті, з пультів управління електростанцій керують складним обладнанням та устаткуванням, усувають несправності, реалізують нові технології, забезпечують надійне електропостачання промисловості і населення України.

З 1955 року починала відлік часу свого існування Зміївська ТЕС, коли було затверджено проектне завдання будівництва великої базисної ДРЕС поблизу міста Харків. У 1960 році було введено в експлуатацію перший енергоблок, в 1969 році вона вийшла на проектну потужність - 2400 МВт і стала однією з найбільших теплових електростанцій СРСР. У 1979 році вироблено 200-мільярднний кіловат електроенергії. З квітня 1995 року Зміївську ДРЕС було виведену зі складу ВЕО “Харківенерго” і передано до сформованої Державної акціонерної енергетичної компанії “Центренерго».

Будівництво Трипільської ДРЕС розпочато у 1963 році на Дніпровському березі в 45 км від Києва. Станція споруджувалася в дві черги. У грудні 1969 року перший енергоблок електростанції був поставлений під промислове навантаження. 1972 року Трипільська ДРЕС була повністю введена в експлуатацію. На станції було встановлено шість енергоблоків потужністю по 300МВт кожний.

У 1966 року затверджено розпорядження про будівництво в 1967-1977рр Вуглегірської ДРЕС потужністю 3600 МВт. 31 грудня 1972 о 19 годині 25 хвилин перший енергоблок потужністю 300МВт включений в мережу. 1973 – введені в експлуатацію енергоблоки № 2,3,4, і встановлена потужність першої черги досягла проектної - 1200МВт. У 1981 році досягнуто проектне виробництво електроенергії 22 млрд кВт / год на рік. У зв'язку з реструктуризацією галузі Вуглегірська ДРЕС у 1995 році вийшла зі складу ВЕО "Донбасенерго" і увійшла до складу ДАЕК "Центренерго".

Протягом експлуатації обладнання електростанції піддавалися необхідним ремонтам, реконструкції та модернізації. Паралельно з розвитком та нарощуванням потужностей станцій виросли і міста-супутники, розвивалася соціальна інфраструктура регіонів, які обслуговують найбільші енергогенеруючі підприємства України.

Наказом Міністерства енергетики і електрифікації України № 49 від 17 березня 1995 року в результаті реструктуризації і приватизації енергетичного сектора України на базі Зміївської, Вуглегірської та Трипільської ТЕС створене Державне підприємство "Центренерго". У цьому ж році відбулося його перейменування в Державну акціонерну енергогенеруючу компанію "Центренерго" (ДАЕК "Центренерго").

У 1996 році Міністерством фінансів України зареєстрована емісія акцій ДАЕК "Центренерго" та прийнято рішення щодо приватизації корпоратизованого підприємства ДАЕК "Центренерго". На перших загальних зборах акціонерів у 1998 році було прийнято рішення про перереєстрацію ДАЕК "Центренерго" у Відкрите акціонерне товариство "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" (ВАТ "Центренерго"). Згідно вимог закону України «Про акціонерні товариства» 29 березня 2011 року ВАТ "Центренерго" перейменовано в Публічне акціонерне товариство "Центренерго" (ПАТ „Центренерго”).

Сьогодні ПАТ „Центренерго” впевнено іде вперед, забезпечуючи стабільне виробництво електроенергії, підвищуючи ефективність експлуатації діючого обладнання шляхом його модернізації та реструктуризації, впроваджуючи нові технології та вдосконалюючи стандарти соціальної відповідальності. Традиції, що закладені попередніми поколіннями енергетиків, зберігаються та примножуються.

Публічне акціонерне товариство «Центренерго», яке цілком може претендувати на роль першої скрипки в забезпеченні життєдіяльності таких промислово розвинених областей України як Київська, Харківська і Донецька.

Будучи важливою ланкою у підтримці енергетичного балансу України, ПАТ «Центренерго» забезпечує стабільне постачання електроенергії згідно заданого графіку НЕК «Укренерго», поставляючи її в оптовий енергоринок, і теплової енергії, яка йде на опалення та гаряче водопостачання міст Світлодарськ (Донецька область), Українка (Київська область) та селища Комсомольське (Харківська область).
До складу компанії входять три теплові електростанції – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Сумарна проектна потужність станцій становить 7600 МВт, що дорівнює близько 14% від загальної потужності електростанцій України. За цим показником компанія посідає друге місце серед теплових енергогенеруючих компаній України. На електростанціях компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків – вугільні, а 5 призначені для використання газомазутного палива. У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка виробленої електроенергії ПАТ „Центренерго” складає близько 8%.

Електростанції компанії мають вигідне географічне розташування, що є запорукою постійного попиту на електроенергію. Так, найпотужніша електростанція компанії - Вуглегірська ТЕС - розташована в індустріально розвинутому Донбаському регіоні України, який характеризується наявністю великої кількості енергоємних промислових підприємств і близьким розташуванням до кордонів з Росією. На території регіону знаходиться Донецький вугільний басейн. Зміївська ТЕС розташована на території Харківської області, яка прилягає до Донбаського регіону, і також має розвинуті промисловість і сільське господарство. Третя електростанція компанії - Трипільська ТЕС - знаходиться в Київському регіоні неподалік від столиці України - міста Києва і після закриття Чорнобильської АЕС залишається найпотужнішим джерелом електроенергії на території Київської області.

Структура виробництва електроенергії по Товариству виглядає наступним чином: на Вуглегорскій ТЕС виробіток електроенергії складає – 30% від загального, на Зміївській ТЕС - 40%, на Трипільській ТЕС – 30%.

Чисельність персоналу Товариства налічує близько восьми тисяч робітників, інженерів і управлінців, які, працюючи як єдина команда, дбають про стабільне забезпечення споживачів електроенергією.

Враховуючи, що теплова енергетика України активно формувалась протягом 60 80-х років минулого сторіччя, основною проблемою теплових станцій на сьогодні є значний фізичний знос генеруючих потужностей, використання морально застарілих технологій, невідповідність сучасним вимогам щодо надійності роботи, ефективності використання палива та регулювання навантаження ТЕС.

Першорядним поточним завданням ПАТ «Центренерго» залишається покращення техніко-економічних показників роботи обладнання шляхом проведення реконструкції та модернізації енергоблоків, вдосконалення режимів роботи і якісних ремонтів, зменшення собівартості виробництва електроенергії та тепла, приведення характеристик системи регулювання до європейських норм, зменшення викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище. При цьому мають бути враховані досягнення науково-технічного прогресу, досвід інших країн у впровадженні новітніх технологій і технічних рішень в теплоенергетиці та фінансово-економічне обґрунтування проектів.

Початок приватизаційного процесу в Україні стане в найближчій перспективі одним з чинників зростання акцій енергогенеруючих компаній. За оцінками аналітиків, акції ПАТ «Центренерго» є найкращою інвестицією в секторі теплової енергетики. Вони є найбільш ліквідними серед енергогенеруючих компаній, мають істотну вагу в індексному кошику Української біржі, числяться фаворитами фондового ринку.

Стратегічним орієнтиром ПАТ «Центренерго» є створення динамічної міжнародної вертикально інтегрованої енергетичної компанії, яка відповідала б кращим світовим зразкам ефективного керування.
На мою думку,ціна акцій ПАТ „Центренерго” буде становити 5,39-6,45 грн за акцію.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^