Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2012 » Карпінчук А.А. Вплив Інтернет-трейдингу на розвиток ринку цінних паперів України
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
9-11-2012, 20:47

Карпінчук А.А. Вплив Інтернет-трейдингу на розвиток ринку цінних паперів України

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2012

Український ринок цінних паперів довгий час відставав за темпами розвитку від фінансових ринків сусідньої Роcії та країн Західної Європи, Азії та США. Також варто зазначити, що інвестиційна культура населення була і залишається на низькому рівні. За останні два десятиріччя ситуація змінилась: укрупнення та концентрацiя клiєнтських операцій, посилення конкуренції на фінансовому ринку та тенденція до зниження ролі посередників, розвиток інформаційних технологій - все це призвело до впровадження інноваційних технологій на фінансових ринках, що дістали назву «прямого доступу».
26 березня 2009 року після запуску ринку заявок на новоствореній ВАТ «Українська біржа» вітчизняний організований ринок цінних паперів отримав можливість здійснювати торгові операції на біржі шляхом механізму прямого електронного доступу. Такий механізм отримав назву «Інтернет-трейдинг» або «електронний трейдинг». Інтернет-трейдинг – це сучасна технологія укладання угод з цінними паперами, яка дозволяє компанії-брокеру автоматично обслуговувати необмежену кількість клієнтів, спрямовуючи інформацію про їхні заявки безпосередньо в торговельну систему біржі. Електронний трейдинг – це система роботи з цінними паперами, що дозволяє інвестору отримати прямий доступ до біржової інформації, а також здійснювати угоди з купівлі-продажу цінних паперів на біржі в реальному часі. У всіх країнах, де торгівля акціями через Інтернет ставала доступною широкому колу приватних інвесторів, фондовий ринок почав стрімко розвиватися. Підключення до системи Інтернет-трейдингу та забезпечення програмним продуктом здійснюють он-лайн брокери [2]. В Україні на сьогодні їх налічується 21, серед яких найбільш популярними є ТОВ «Сіті Брок», СП ТОВ «Dragon Capital', ТОВ «Гайнсфорт-онлайн», АТ «Prospect Investments», ТОВ «Ukrunet», ТОВ «Troika Dialog» та ТОВ «Спеціаліст цінні папери». Ставши інтернет-трейдером, інвестор отримує доступ до ринку заявок і до ринку котирувань у режимі перегляду, а віднедавна - ще й до торгів ф'ючерсами. Варто зазначити одну з найголовніших переваг через яку iнтернет-трейдинг приваблює iнвесторів фінансовою доступністю, а саме дешевизною проведення операцій i малим порогом виходу на ринок. Як наслiдок на ринок почали приймати участь iнвестори, сума вкладень яких могла не перевищувати 5 тисяч гривень. Динамiка розвитку даної послуги є досить хорошою. У 2009 році налічувалося близько 3 тисяч відкритих брокерських рахунків фiзичних та юридичних осіб. У 2010 році число iнтернет-трейдерів збiльшилося удвiчi. Така динамiка - великий плюс для вiтчизняного ринку, адже приплив активних iнвесторiв покращує лiквiднiсть та еластичність сектора. За 2011 рік завдяки приватним інвесторам помітно зросли кількість угод i обсяг торгiв, варто зазначити, що частка фiзичних осіб в оборотi біржi оцінюється в 25%. Для порiвняння: історія торгів за 2005-2007 роки показує, що тоді фізичні особи робили тільки 5-10% обороту ринку[1].
Український ринок перейняв увесь iнструментарій та схеми функціонування Інтернет – трейдингу у Росiї. Варто зазначити, що завдяки підтримці держави інтернет-трейдинг у Роcії пішов далеко вперед порівняно з українським аналогом і за якiсним показником, i за кількiсним. В Україні уряд зазвичай iгнорує факт iснування фондового ринку, а якщо i згадує про нього, то лише під час збирання податкiв. Втім, це не єдина стратегiчна помилка влади. Проте у розвиток інтернет - трейдингу готовi вкладати Українська бiржа і багато вiтчизняних брокерських фiрм - незважаючи на те, що для інвестиційних компаній цей бізнес буде збитковим ще мiнiмум два роки. Інтернет-трейдингом варто зацікавитися тим хто : думає про фінансову стабільність і збільшенні свого капіталу; не прагне залежати вiд певного мiсця й часу - торгувати на біржі можна з будь-якого куточка планети; готовий постійно вчитися, пробувати нові інструменти при торгівлі на біржі - навчальні семінари проводяться переважно безкоштовно; фінансово грамотний; психологічно стабільний та амбіційний [3].
Інтернет-трейдинг як новий для вітчизняного ринку механізм залучення інвестиційного капіталу приватних інвесторів створює умови для росту ліквідності ринку цінних паперів та впровадження інноваційних фінансових інструментів. Таким чином, подальший розвиток електронних технологій є запорукою виходу вітчизняного ринку до міжнародних стандартів та покращення iнвестиційної привабливостi для зарубіжного капiталу.
Використана література :
1. Сергій Атамась. Інтернет – трейдинг в Україні. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://old.epravda.com.ua/markets/2011/02/9/270240/
2. Тетяна Манько. Міфи про інтернет – трейдинг. – [Електронний ресурс]. –
Режим доступу : http://news.finance.ua/ua/~/2/2010/04/05/192519
3. Українська біржа. – [Електронний ресурс]. - http://www.ux.ua/a3258
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^