Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2011 » Примак О.О. Перспективне, поточне та оперативне фінансове планування
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
21-05-2011, 19:07

Примак О.О. Перспективне, поточне та оперативне фінансове планування

Категорія: Фінанси підприємств 2011

УДК 336
© Примак О.О., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-62з

Перспективне, поточне та оперативне фінансове планування

На підприємстві фінансове планування проводиться за трьома основними напрямами: перспективне (стратегічне) фінансове планування, поточне фінансове планування, оперативне фінансове планування.
Усі підсистеми фінансового планування взаємопов’язані і взаємообумовлені, планування здійснюється у певній послідовності.
Найважливішим етапом планування виступає прогнозування основних напрямків фінансової діяльності підприємства, діяльності підприємства яке здійснюється у процесі перспективного планування. На цьому етапі визначаються завдання і параметри поточного фінансового планування. У свою чергу базою для розробки оперативних фінансових планів служить саме поточне фінансове планування.
Планування завжди орієнтується на дані минулого, але намагається визначити і контролювати розвиток підприємства в перспективі. Перспективне фінансове планування визначає найважливіші показники, пропорції та темпи розширеного відтворення, є основною формою реалізації головних цілей. Перспективне планування включає розробку фінансової стратегії та прогнозування фінансової діяльності.
Період поточного планування складає один рік. Будь-яке підприємство в умовах ринкових відносин має за мету забезпечити безперервне зростання свого виробництва і реалізацію продукції і цим забезпечити стабільність своєї роботи, в кінцевому рахунку – прибуток. З цією метою залежно від різноманітних факторів розробляють оперативні плани підприємства.
Поточні фінансові плани розробляються на основі стратегічних шляхом їхньої деталізації, тобто, якщо перший вид планів дає зразковий перелік фінансових ресурсів, їхній обсяг і напрямки використання, то в рамках поточного планування проводиться взаємозв’язок кожного виду вкладень із джерелами фінансування.
Оперативне фінансове планування є завершальним етапом у плануванні господарської діяльності підприємства. Основне його завдання в конкретизації показників поточного плану з метою організації планомірної та ритмічної роботи підприємства і його структурних підрозділів. Воно пов’язує всі елементи підприємства в єдиний виробничий організм, включаючи технічну підготовку, виробництво, матеріально-технічне забезпечення, створення і підтримку необхідних запасів матеріальних ресурсів, збут продукції. Оперативні плани складаються на короткостроковий період (декада, місяць, квартал) і входять складовою частиною в річний чи квартальний загальний бюджет підприємства.
За допомогою різноманітних методів фінансового планування можуть визначатися основні тенденції динаміки фінансового стану і підсумків діяльності суб’єкта господарювання.
Використана література:
1. Мікловда В.П., Кубіній Н.Ю.Методичні рекомендації зі складання бізнес-плану з дисципліни “Основи бізнесу”.-Ужгород: УжНу, 2004.-48с.
2. Малік Л.В., Павлова К.І. Проблеми фінансового планування і бюджетування. http://intkonf.org/malik-l....uvannya
3. Білик М.Д. Фінансове планування на підприємстві в сучасних умовах / Фінанси України. – 2006. - № 4. – С. 133-141.
4. Гриньова В.М. Фінанси підприємств: Навч. посібник. К.: Знання – Прес, 2004. – 175с.
5. Жовновач Р.І. Планування діяльності підприємства / Фінанси України. – 2004. - № 1. – С. 21-27.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^