Стратегічні орієнтири » Податкова система 2012 » Кріль І.М. Оцінка впливу податкового навантаження на господарюючі суб’єкти України
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2417
  • Автор: Кріль І.М.
  • Дата: 26-11-2012, 16:11
 (голосов: 0)
26-11-2012, 16:11

Кріль І.М. Оцінка впливу податкового навантаження на господарюючі суб’єкти України

Категорія: Податкова система 2012

УДК 336
© Кріль І.М., 2012
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-43с

Оцінка впливу податкового навантаження на господарюючі суб’єкти України[center][/center]

Ефективна податкова система - це важливий фактор економічного росту, високий рівень добробуту громадян та покращення інвестиційного клімату. Держава та платники податків намагаються максимально задовільнити свої інтереси в процесі податкових відносин, оскільки державі потрібно якомога більше коштів мобілізувати для виконання функцій, покладених на неї, а платники податків прагнуть зменшити своє податкове навантаження. Тому пріоритетним завданням державної діяльності і досі є пошук оптимальної моделі оподаткування.
Оскільки сучасні умови господарювання характеризуються підвищеним ступенем відкритості економік багатьох країн, а також високим рівнем глобалізаційних та інтеграційних процесів підтверджує необхідність ефективного функціонування податкової системи, яка б формувала позитивний імідж країни у світовому економічному просторі та була конкурентоспроможною.
Метою даної роботи є дослідження впливу податкового навантаження на фінансові результати суб’єкта господарювання.
Вплив податкового навантаження на економічну активність та на фінансові результати платників податків вивчали багато вітчизняних вчених, серед яких: А. Соколовська, Т.Чернякова, В. Вишневський, В. Корнус, В. Квасов, В. Федосова та інші.
На фінансову стійкість, платоспроможність, конкурентоздатність продукції, формування фінансових ресурсів, інвестиційну діяльність, а також на загальну поведінку підприємства значною мірою впливають податки. Рівень впливу залежить від багатьох факторів.
Ефективне функціонування податкової системи в державі залежить від оптимального розміру податкового навантаження на суб’єкти підприємництва.
За даними Світового банку Україна за рівнем оподаткування займає 177 місце серед 178 країн. Українським підприємствам потрібно сплатити 99 податків та витратити близько 60% прибутку. А от світовий показник складає 40%.
Відрізняються податкові зобов’язання також правилами розрахунків . Так, у європейських країнах використовується єдина методологія бухгалтерських і податкових обліків діяльності підприємств і визначення їх фінансових результатів. Відмінності ж між бухгалтерськими і податковими методами обліку, що мають місце в Україні, призводить до чисельних викривлень податкової звітності й приховувань прибутків, які підлягають оподаткуванню.
Податкова система України має багато недоліків і є обтяжливою для ведення бізнесу в порівнянні з податковими системами інших країн. ЇЇ потрібно реформувати у частині зниження податкового навантаження на господарюючі суб’єкти. Потрібно зблизити бухгалтерський та податковий облік, що призведе до полегшення визначення податкового зобов’язання та знизить податковий тягар, який пов’язаний з технікою та витратами на податкові стягнення. Також нашій державі потрібно змінити структуру податкових вимог, забезпечити рівність у податковому навантаженні, тобто замість численних пільг поступово знизити ставку оподаткування.
Отже, проблема впливу тягаря податків на добробут платників та економіки в цілому стало одним із пріоритетних напрямів економічної політики в Україні. Розробка теоретичних досліджень стане важливим кроком до практичного визначення ефективності функціонування податкової системи та сприятиме подальшому її удосконаленню. За умови ефективного вдосконалення податкової системи в частині зниження податкового навантаження на суб’єкти господарювання, Україна матиме шанси стати серйозним суб’єктом податкової конкуренції на європейському просторі.

Список використаних джерел:
1. Корнус В., Квасов В., Пономарьов О. Оцінка податкового навантаження на рівні підприємства // Економіст. – 2009. - №10.- С.47-49.
2. Соколовська А.М. Податкова система держави: теорія і практика становлення. – К.:ЗнанняПрес,2010 –С.314.
3. Амоша О., Вишневський В. До питання про оцінку рівня податків в Україні // Економіка України. – 2007. – № 6. – С. 11 – 19.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^