Стратегічні орієнтири » Проблеми маркетингу страхових послуг » Мельник Ю. Страхування відомих людей як маркетинговий хід страхових компаній
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1421
  • Автор: Yuliya_Melnyk
  • Дата: 14-05-2013, 21:50
 (голосов: 0)
14-05-2013, 21:50

Мельник Ю. Страхування відомих людей як маркетинговий хід страхових компаній

Категорія: Проблеми маркетингу страхових послуг

Студентка групи ЕКф-35с
Мельник Юлія

Страхування відомих людей як [code]маркетинговий хід страхових компаній


Під маркетингом страхових послуг розуміють комплекс дій, спрямованих на збільшення прибутку страховика чи максимальне розширення збуту страхової продукції за рахунок якнайповнішого врахування потреб страхувальників.
Маркетинг страхових послуг – це попередній аналіз прибутковості і клієнтури, а також методологія їхнього завоювання й утримання. У цих визначеннях споживача розглядають як об′єкт прикладених зусиль страховика, а не рівноправну сторону страхових відносин.
Автоцивілка, КАСКО, медична страховка, страхування майна і все? Звичайно ні, кількість варіантів страхування обмежена лише людською фантазією. У розділах курйозів новинних сайтів регулярно з’являється інформація про різні дивні страховки, що пропонуються страховими компаніями. Не рідко це переслідує всього лише одну мету: в результаті в ЗМІ і Інтернеті з’являється інформація про страхову компанію, що безумовно привертає увагу аудиторії.
Отож, практично будь-який бізнес, і страховий у тому числі, багато в чому побудований на репутації. Дивні види страхування не єдиний спосіб викликати інтерес до страхової компанії. Бути весь час серйозним – солідно, але додавати трохи гумору, там де це доречно не пошкодить.
Страхування частин тіла стало невід’ємним атрибутом належності до кола світських осіб, а тому можна сказати, що це прекрасний маркетинговий хід страховиків. Адже відомі люди так і норовлять перевершити одне одного у сумі страхівки та креативності вибору виду страхування, що саме по собі постає як непоганий спосіб реклами страхових послуг страховиками. Часто люди хочуть придбати страховий поліс, проте вагаються у правильності вибору ними страхової компанії. А тому спостерігаючи, як знамениті люди страхують своє життя, авто, дім, частину тіла тощо, вони не рідко віддають перевагу їх страховикам, з думкою, що такі компанії є надійними, адже самі зірки скористались з їх послуг.
Наявна ситуація на ринку страхових послуг спонукає страхові компанії постійно удосконалювати свою діяльність, використовуючи при цьому довготермінові стратегії розвитку. Ефективна і продумана діяльність, спрямована на організацію збуту й комунікацію з потенційним споживачем, є визначальним чинником досягнення успіху. Щоб вижити в конкурентній боротьбі, страхові компанії зобов’язані вводити в практику нові види обслуговування, ставити на перше місце інтереси страхувальників, боротися за кожного клієнта. Цим і пояснюється об'єктивна необхідність для страховиків діяти на ринку відповідно до теорії і практики сучасного маркетингу.
На Заході вже нікого не здивуєш, застрахувавши частину свого тіла, як-то: руки, ноги, очі, а то й неправильний прикус. Перший страховий поліс 84 роки тому отримав актор німого кіно Бен Терпен. 20 тисяч доларів обіцяла виплатити йому страхова компанія, якщо актор вилікується від косоокості. Через кілька років свій величезний ніс застрахував співак Джиммі Дюранте, а згодом і інші: піаніст Річард Клейдерман, гітарист «Роллінг стоунз» Кейт Річардс, танцівниця Бетті Грейбл, співачка Тіна Тернер, модель Клаудія Шиффер, акторки Памела Андерсон і Джина Лоллобріджіда та ще барато зірок. Сьогодні можна здивувати лише сумою полісу: голлівудська акторка та співачка Дженніфер Лопез придбала страховий поліс на рекордну навіть на сьогодні суму – 300 млн доларів.
Незважаючи на позитивні зрушення та зростання страхового ринку України, тут усе ще має місце відсутність в широкої аудиторії страхової культури і довіри до страхування, а тому такий вид реклами має на меті заздалегідь завоювати довіру у потенційних страхувальників.
Вітчизнане зіркове страхування, яке є саме по собі добровільним, набирає популярності, а разом з тим й інтерес до страховиків, послугами яких скористались останні. Проте аналіз реклами страхових послуг в Україні свідчить, на жаль, про низьку активність рекламодавців та про майже повну відсутність сьогодні цікавих рекламних продуктів будь-якого виду.
Важко назвати страхову компанію, яка провела чітко сплановану, масову, підпорядковану конкретним цілям рекламну кампанію. Найчастіше все обмежується разовими акціями.
Комплексні дослідження з моніторингу реклами, які проводяться у пресі й на телебаченні, не виокремлюють категорії "страхові послуги" ні серед рекламних продуктів п'ятнадцяти перших за закупівлею ефірного часу на телеканалах державного, місцевого, незалежного та кабельного телебачення рекламодавців; ні серед рекламних матеріалів двадцяти найбільших (за групами товарів / послуг) рекламодавців у пресі.
Така ситуація зумовлена, безперечно, і об'єктивними причинами: рівнем розвитку страхового ринку, місцем і роллю страхування в економіці країни і, отже, із бюджетом рекламних кампаній страховиків.
Тим не менше, щораз більше і більше фактів, що підтверджують придбання страховок вітчизняними зірками можна спостерігати на Інтернет сайтах та сторінках друкованих видань, яке часто називають VIP-страхуванням. Зокрема, Насьогодні користувачами VIP-страхування є: Наталя Могилевська, яка застрахувала ноги на 500 тис. доларів, Катерина Бужинська - свій голос, Олександр Пономарьов, Ян Табачник, Святослав Вакарчук, Володимир Мойсеєнко, Ані Лорак, та багато інших.
Тому, якою би не була економічна ситуація, стан та розвиток ринку страхових послуг, для того, щоб продемонструвати та донести до сучасної аудиторії необхідність і правильність вибору нею страховика, останньому необхідно вдаватись до цікавих та креативних маркетингових ходів у просуванні своїх страхових послуг.
Отже, основне завдання страхової компанії - продавця послуги - це показати клієнтам свій товар, пояснити страхувальнику, за що він сплачує кошти, а в даному випадку продемонструвати на прикладі всім добре відомої особи, що і є хорошою промоцією.


Використані джерела:
1. Шелехов К.В., Бігдаш В.Д. Страхування. Страхові послуги. – К.: ІЕУГП, 2000. – 431 с.
2. Українська правда Електронний ресурс.- [Режим доступу]: http://tabloid.pravda.com.ua/focus/ 474ea9c2d69c7
3. Київська муніципальна газета Українська столиця 30. 11. 2007 року, №44 (89). Електронний ресурс.- [Режим доступу]: http://www.stolytsya.kiev.ua

Посилання: маркетинговий хід страхових компаній

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
^