Стратегічні орієнтири » Проблеми маркетингу страхових послуг » Бойчук О.І. Страховий маркетинг в сфері сучасного бізнесу
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1394
  • Автор: oruxa
  • Дата: 15-05-2013, 00:47
 (голосов: 0)
15-05-2013, 00:47

Бойчук О.І. Страховий маркетинг в сфері сучасного бізнесу

Категорія: Проблеми маркетингу страхових послуг

Бойчук О.І., 2013
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-36с

Страховий маркетинг в сфері сучасного бізнесу

В сучасних умовах господарювання підприємства різних сфер діяльності все частіше звертаються до філософії бізнесу на засадах маркетингу, маневрування інструментами якого дозволяють їм утримувати бажані позиції на ринку. Не є виключенням і маркетинг у страховій справі, однак більшість страхових компаній не розуміє, що їхня діяльність на ринку – не що інше як маркетинг – найбільш перспективний напрям розвитку вітчизняного ринку страхування у найближчому майбутньому.
Страхування сформувалось як галузь, як сектор економіки та сфери соціально-економічних інтересів держави. Створено основні передумови для його подальшого розвитку, проте існує чимало проблем, що потребують скорішого розв’язання. Незважаючи на ряд позитивних зрушень, зростання національного класичного страхового ринку все ще страждає відсутністю у широкої аудиторії страхової культури і довіри до страхування. Проблема негативного ставлення до страхування носить комплексний соціально-психологічний та інформаційний характер, тому нині провідні компанії України намагаються ефективно вирішувати цю проблему через запровадження діючого механізму страхового маркетингу. Варто також ураховувати, що маркетингові підходи до організації розробки й збуту страхової продукції, прийняті на Заході, погано «лягають» на українські реалії.
Досвід застосування маркетингу в діяльності західних страхових компаній показує, що процес маркетингу містить у собі ряд дій, що можуть бути зведені до двох основних функцій: формування попиту на страхові послуги та задоволення страхових інтересів. На відміну від інших видів маркетингу, сферу застосування яких можна більш-менш точно обмежити певною категорією споживачів, страховий маркетинг є більш універсальним. Навіть, якщо окрема страхова компанія диференціює свою діяльність і працює тільки на окремих сегментах страхового ринку, страховий маркетинг у цілому є комплексним економічним явищем, у сферу дії якого потрапляють окремі особи, домогосподарства; підприємства з усіх галузей економіки; держава.
Роль маркетингу в страховій діяльності надзвичайно важлива – уміння правильно оцінити наявні потреби ринку, скоординувати свою діяльність відповідно до них, ефективно провести політику просування і збуту, здійснити аналіз своєї діяльності, передбачити подальші перспективи розвитку, закласти непорушні підвалини для процвітання будь-якої компанії.
Сучасний маркетинг у страхуванні є дорогим, а більшість страхових компаній України не має інвестиційних можливостей для розвитку маркетингових проектів. Маркетингові дії та маркетингові рішення страхових компаній більшою мірою відповідають лише намірам, а не реальному стану справ. Незважаючи на проявлений інтерес до цього напряму, більшість страхових компаній не готова (або не вважає за необхідне) витрачати гроші на ґрунтовні маркетингові дослідження і маркетингове забезпечення своєї діяльності.
Проте, відкриття українського ринку страхування для іноземних компаній приведе до різкої активізації маркетингових досліджень в Україні, оскільки іноземні страховики вкладатимуть гроші в страхові компанії тільки після детального вивчення ринку. Крім того, іноземні страхові компанії принесуть з собою розгорнутий маркетинг і високу маркетингову культуру, яка неминуче буде запозичена українськими страховими компаніями.
Розвиток ринку страхування і збільшення оборотів страхових компаній неминуче призведе до підвищення інтересу до нього з боку фінансових інститутів (банків, інвестиційних фондів і т.д.), що, своєю чергою, сприятиме посиленню конкуренції між страховиками. Зростання конкуренції викличе підвищення інтересу до маркетингу, оскільки він є могутнім інструментом конкурентної боротьби за споживача. Маркетинг для страхових компаній буде не питанням моди, а питанням життя або смерті страхового бізнесу.

Список використаних джерел:
1. Галасюк О. В. Страховий маркетинг: теоретико-концептуальні засади / Олена Галасюк // Галицький
економічний вісник. — 2009. — № 2.
2. Музика О. Парадокси маркетингу на сучасному етапі розвитку ринку страхових послуг України / Музика Ольга // Страхова справа. - 2006. - №1(21).
3. Унинець О.М. Стратегії розвитку страхового маркетингу в Україні / О.М. Унинець // Науковий вісник Національного університету ДПС України (економіка, право). - 2011. - №1(52).

Посилання: страховий маркетинг

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
^