Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2013 » Сухінська О.М. Стратегія рейдера
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
10-06-2013, 09:38

Сухінська О.М. Стратегія рейдера

Категорія: Фінанси підприємств 2013

Страте́гія — це загальний, не деталізований план певної діяльності, який охоплює тривалий період, спосіб досягнення складної цілі.
Якщо ж звернутися до економічної сфери діяльності, то під стратегією звичайно розуміють довгострокові плани керівництва фірми, спрямовані на зміцнення її позицій, задоволення споживачів і досягнення перспективних цілей. Окрім цього, існує і таке розуміння стратегії, як довгострокові наміри керівників підприємств щодо маркетингу, виробництва, фінансів, комерції та персоналу.
Стратегія захоплення розробляється ґрунтовно і глобально, з урахуванням всіх можливих варіантів розвитку подій, але завжди атака розробляється індивідуально для кожного конкретного підприємства. У процесі реалізації захоплення стратегія може переглядатися і коригуватися.
Отже, рейдери найчастіше вдаються до таких схем і методів:
- підкуп високопосадовців;
- купівля боргів підприємства, його штучне банкрутство або початок процедури санації;
- скупка міноритарних пакетів акцій на фондовому ринку або безпосередньо у дрібних утримувачів з метою створення контрольного пакету;
- маніпуляції з реєстрами власників.
Найбільш широко використовується наступна схема застосування міноритарного пакету для проведення додаткової емісії:
- блокування судом участі в зборах акціонерів власника пакета 50 плюс1 відсоток акцій (і більше);
-прийняття зборами, без участі власника контрольного пакета, рішення про заміну менеджменту;
- прийняття рішення про додаткову емісію, що розмиває контрольний пакет.
Нажаль найчастіше дії рейдерів важко передбачити , і тим більше намагатися протистояти їм , але якщо знати яку стратегію вони використовують , можна зменшити ризик захоплення.
Отож однією з найпопулярніших стратегій є скуповування акцій , яка реалізується шляхом добровільної або примусової купівлі акцій для отримання контрольного пакета . Наприклад , якщо в статуті підприємства визначено , що рішення приймається 50 плюс 1 відсоток голосів а директор призначається загальними зборами, рейдерам потрібно отримати 51 відсоток акцій і вони можуть призначити свого директора, який буде проводити на підприємстві їх політику.
Наступна стратегія особливо популярна серед чорних рейдерів , які використовують більш радикальні і незаконні методи. Ця стратегія полягає в підкупі судової системи і високопосадовців. В арбітражній практиці непідкупність судді визначається запропонованою йому сумою. Як говорять самі рейдери - якщо суддя виявляє принциповість і непідкупність, значить йому мало запропонували. Звісно рейдери можуть створити фіктивний документ, який немає жодної юридичної сил , але поки менеджмент підприємства буде бігати по судах, це дасть час рейдерам захопити підприємство з середини, за допомогою силових структур . І якщо рейдери знайдуть документи які дискредитують керівників підприємства – це означає, що проникнення було успішним .
Неможна також забувати про такий метод, як скуповування кредиторської заборгованості підприємства, тобто штучне банкрутство. Рейдери скуповують борги компанії і не обов’язково великі , проте важливою умовою є те , що ці борги мають бути правильно юридично оформленні. Пізніше рейдери домагаються рішення суду про введення щодо боржника режиму зовнішнього управління, входять до органу управління компанією і починають захоплення.
І на кінець можна виокремити незаконну , але найбільш результативнішу стратегію. Це шантаж , підробка документів , вимагання , погрози членам сім’ї власника підприємства і погрози безпосередньо акціонерам .


Список використаних джерел :
1. Тетяна Бабич. Рейдерство в Україні – загроза національній безпеці , Віче №14, 2010
2. Міщенко А.П. Стратегічне управління: Навч. посібник. – К.: “Центр навчальної літератури”, 2004.
3. Тактика и стратегия украинского рейдерства [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://2000.net.ua/2000/derzhava/16312
4. Рейдерская атака. Стратегия и тактика недружественного поглощения [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.advokatgoloveshkin.ru/advice/142/

Посилання: Стратегія рейдера

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^