Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2013 » Лоза М. Інфраструктура ринку фінансових послуг в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
29-10-2013, 13:13

Лоза М. Інфраструктура ринку фінансових послуг в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2013

Інфраструктура ринку фінансових послуг в Україні

Інфраструктура фінансового ринку покликана забезпечувати можливість реалізації економічних інтересів суб’єктів економіки, сприяти координації усіх їхніх економічних дій, допомагати їм інтегруватись у світовий економічний та фінансовий простір.
Поняття «інфраструктура» перейшло в економічну термінологію з військової. Складність вивчення та аналізу просторової організації інфраструктури фінансового ринку пов’язана з багатосегментністю ринку
Багато вчених порізному трактують визначення інфраструктури і ринкової інфраструктури, про те доцільно відзначити таких економістів у цьому напрямку дослідження, а саме: Голіков А.П., Олійник Я.Б., Степаненко А.В., Мороз А.М., Комаринським Я., Бланк І.А.
Деякі із них розглядають інфраструктуру як сукупність галузей господарства, що обслуговують виробництво і населення. Особливістю інфраструктури є її «гнучкість», що дозволяє їй швидко реагувати на зміни умов виробництва та життя населення. До певного рівня вона сприяє розвиткові господарства, підвищенню його ефективності. Якщо цей рівень перевищує допустимий, то необхідно вдосконалювати інфраструктуру[5] .
Об’єкти ринкової інфраструктури здійснюють правове та економічне консультування підприємців і захист їхніх інтересів у різних структурах, забезпечують фінансову підтримку, кредитування разом з лізингом, аудитом, страхуванням нових господарських формувань, сприяють матеріально-технічному забезпеченню та реалізації продукції підприємств, регулюють рух робочої сили тощо [5].
Інфраструктура ринку фінансових послуг - це сукупність установ, організацій та інших суб'єктів сфери обігу фінансових активів, що забезпечують необхідні умови функціонування ринкової економіки [6].
Склад інфраструктури:
- професійні учасники (торговці цінними паперами);
- організатори торгівлі (фондові біржі та позабіржові торговельні системи);
- посередники в торговельних угодах (брокери та дилери);
- посередницькі фінансові інститути (комерційні банки, небанківські депозитні установи, кредитні асоціації, спілки, ощадні інститути, страхові компанії, пенсійні фонди, фонди грошового ринку, інвестиційні компанії, інвестиційні фонди);
- реєстратори цінних паперів;
- депозитарії, клірингові депозитарії;
- розрахунково-клірингові банки;
- саморегульовані організації ринку цінних паперів;
- інформаційно-аналітичні інститути [6].
Найменш розвиненими в кількісному і якісному відношенні, з точки зору відповідності до вимог ринкової економіки, є компоненти інфраструктури фінансового ринку. Аналізуючи стан розвитку ринкової інфраструктури України, слід визнати, що ринковою її ще важко назвати. Існуюча інфраструктура є перехідною, незрілою, несформованою, причому в кожному з означених складових елементів: інституційному, інформаційному, юридичному та соціальному напрямках розвитку.
Отже, можна сказати, що розвиток ринку фінансових послуг залежить від розвитку його інфраструктури, бо саме вона включає в себе усі необхідні складові для ефективного функціонування ринку фінансових послуг.
Список використаних джерел
1.Конституція України.
2. Закон України «Про цінні папери та фондову біржу» від 18.06.91.
3. Зміни та доповнення до Закону України «Про цінні папери та фондову біржу» від 10.09.97.
4. Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.96.
5.Науменко С.В, МіщенкоС.В Ринок фінансових послуг. 2010
6. Сич Є.М., Ільчук В.П., Гавриленко Н.І. Ринок фінансових послуг. 2012

Посилання: ЛНУ ім.І.Франка, ЕкфМ-51с

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
^