Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2013 » Яремчук Ю. Роль андерайтингу на ринку цінних паперів.
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1619
  • Автор: kocyurba1986
  • Дата: 30-10-2013, 23:01
 (голосов: 0)
30-10-2013, 23:01

Яремчук Ю. Роль андерайтингу на ринку цінних паперів.

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2013

Яремчук Юлія 2013
ЛНУ імені Івaнa Фрaнкa, Екф-52с

Роль андерайтингу на ринку цінних паперів

Вітчизняна економіка відчуває гострий інвестиційний голод, «втамувати» який може тільки фінансовий ринок. Випуск фінансових інструментів фондового ринку поступово стає головним методом залучення капіталу для провідних вітчизняних компаній. Зважаючи на невпинне поширення акціонерної форми організації бізнесу в Україні, можна прогнозувати подальше зростання випусків цінних паперів та розвиток відповідних сегментів фінансових послуг [3].
Ринок цінних паперів (фондовий ринок) - це ринок, на якому відбуваються реальні і спекулятивні операції з цінними паперами та похідними цінними паперами. Його значення - залучення додаткових інвестиційних ресурсів в господарський оборот, забезпечення «переливу» грошових коштів з менш ефективних сфер господарювання у більш ефективні.
Андеррайтинг-це купівля або гарантовані покупки цінних паперів при їх первинному розміщенні.
Актуальність даної роботи в тому, що андеррайтинг виконує важливу роль при розміщенні на ринку цінних паперів [1].
Як показує вітчизняний і зарубіжний досвід, правильно підготувати і ефективно розмістити випуск цінних паперів можуть лише професіонали фондового ринку. До них, раніше, відносяться фахівці, що займаються розміщенням випусків цінних паперів на первинному ринку і безпосередньо відносяться до процедури андеррайтингу.
Для розуміння завдань андеррайтера на етапі розміщення цінних паперів необхідно позначити класифікацію, яка застосовується у відношенні послуг андеррайтингу і пов'язану з ключовими умовами відповідного договору між емітентом і андеррайтером. Існують наступні види андеррайтингу:андеррайтинг «на базі твердих зобов'язань»; андеррайтинг «на базі кращих зусиль»; андеррайтинг «стенд-бай»; андеррайтинг на принципах «вагу або нічого»; андеррайтинг з авансуванням і без авансування емітента: конкурентний андерайтинг.
Для здійснення будь-якої із форм андеррайтингу компанії потрібна наявність ліцензії професійного учасника ринку цінних паперів на здійснення брокерської діяльності [2].
Процес взаємодії емітента та андеррайтера при розміщенні цінних паперів і укладення відповідного договору багато в чому залежить від результатів аналізу ситуації, що складається, що визначають: обсяг грошових коштів, що залучається шляхом публічного випуску акцій; вибір найбільш підходящого для даних умов емітента типу акцій, а також пов'язаних з ними прав; вибір андеррайтерів або їх групи, які могли б найкращим чином розмістити передбачувані цінні папери відповідно до доданими їм повноваженнями; всі витрати випуску включаючи плату за юридичний супровід, аудиторську перевірку емітента й т.д.; ціну пропозиції, по якій новий випуск буде розміщуватися.
У нашій країні механізм розміщення цінних паперів за допомогою андеррайтингу та інвестиційних компаній тільки починає складатися. Ринок андеррайтингових послуг перебуває на стадії розвитку і негативного ставлення з боку емітента, оскільки роль останнього у процесі продажу цінних паперів андерайтинг робить досить пасивною.
В умовах переорієнтації держави в напрямку захисту прав акціонерів та полегшення акціонерним товариствам виходу на ринок, андерайтинг займає належне місце на вітчизняному фондовому ринку [4].
Список літератури
1) Цінні папери Під ред. М. Л. Маренкова, Вид. 2-е .- М.: МЕФІ. Ростов н / Д: Вид-во «Фенікс», 2005. - 602с.
2) Ринок цінних паперів / Під. ред. Ю.А. Корчагіна - Ростов н / Д: Вид-во «Фенікс», 2007. - 496с.
3) Ринок цінних паперів / Под ред. О.Ю. Архипова, В.В. Шірохова В.В та ін Ростов н / Д: Вид-во «Фенікс», 2005. - 352с.
4)Ринок цінних паперів: навч. для студентів вузів що навч. за економічними спеціальностями Під ред. Є. Ф. Жукова - 2-е вид. перераб. і доп. М.: ЮНИТИ ДАНА, 2007. - 463с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^