Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2013, 07:24

Король Ю.М. Фондовий ринок України

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2013

Фондовий ринок України

Згідно із Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» цінні папери - це документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що засвідчують наявність грошових або інших майнових прав, визначають взаємини між особою, а також передбачають виконання зобов'язань щодо умов їхнього розміщення [1,с.2]. Цінні папери дозволяють акумулювати і перерозподіляти кошти з однієї організаційної структури до іншої. Сукупний оборот цінних паперів становить фондовий ринок.
На сьогоднішній день більшість інвесторів розміщують свої кошти на фондовому ринку. Вітчизняні підприємці є недостатньо знайомі з основними засадами ведення успішної діяльності та шляхами уникнення негативних наслідків на фондовому ринку.
Однією з важливих причин розвитку фондового ринку України є його низька ліквідність та слабка внутрішня підтримка. Це означає,що коли на фондовому ринку настане кризовий стан і інвестори захочуть продати власні цінні папери,то ринок не зможе повністю поглинути обсяг акцій,що продається і продавець буде змушений істотно знизити ціну акцій і ринок провалиться .
Щодо внутрішнього стану українського фондового ринку,то вітчизняні інвестори програють західним інвесторам за обсягом коштів,що інвестуються в український фондовий ринок,оскільки західні інвестори швидко реагують на новини на відміну від вітчизняних. Тому внутрішній стан українського фондового ринку не є на найвищому рівні.
Також однією з проблем є те,що фондовий ринок України не є повністю розвинений і на ньому неможливо реалізовувати довготривалі інвестиційні стратегії і ринок. Про це свідчить низький відсоток акцій,які обертаються на біржі.
Для того,щоб покращити ситуацію на цьому ринку необхідні координовані дії Уряду,Парламенту та Фонду державного майна України,необхідно створити систему,яка надаватиме інформацію і консультації населенню про те,що відбувається на фондовому ринку,необхідно більше розвивати накопичувальну пенсійну систему,а також через фондову біржу проводити приватизацію державних підприємств. За таких умов український фондовий ринок стане прозорим ,ефективним та ліквідним.
Також , якщо існуватиме чіткий технологічний зв'язок між кліринговими організаціями і біржею,то це дасть можливість створювати нові інструменти і розрахункові механізми,які гарантуватимуть виконання всіх операцій на фондовій біржі.
Ще у 2012 р. був ухвалений Законопроект ,який повинен забезпечити контроль держави за діяльністю учасників фондового ринку,і якщо цілі цього Законопроекту будуть досягнуті,то можна чекати покращення і усунення негативних ситуацій на фондовому ринку.
Протягом січня – лютого 2013 року Комісією зареєстровано 27 випусків акцій на суму 13,13 млрд грн .,а випуск облігацій місцевих позик за цей період не зареєстровано взагалі. Якщо ж порівнювати цей показник з минулорічним ,то обсяг випущених акцій,які були зареєстровані збільшився на 10,87 млрд грн., а облігацій зменшився на 2,54 млрд грн. Обсяг залучених інвестицій в економіку України через інструменти фондового ринку протягом цього року дорівнював 65,85 млрд.грн,а у 2012 р. цей показник був більшим на 6,09 млрд.грн. За період від січня до липня 2013 р. Комісія зареєструвала 115 випусків акцій,що становив 23,90 млрд.грн і порівняно з цим періодом 2012 року обсяг випуску акцій,які були зареєстровані збільшився на 11,06 млрд.грн.
Фондовий ринок України є мало розвинутим,порівняно з фондовими ринками розвинених держав, фондовий ринок України є низько ліквідним і мало привабливим для залучення інвесторів.Фондовий ринок України не виконує тих завдань ,які мав би виконувати в умовах ринкової економіки.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^