Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Якимчук Ю.Ю. Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго" на 01.12.2013
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2013, 20:13

Якимчук Ю.Ю. Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго" на 01.12.2013

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Якимчук Ю.Ю.,2013
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-44

Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго" на 01.12.2013

Свою історію «Київенерго» розпочинає у далекому 1930 році. Саме тоді було створено акціонерне товариство «Київструм», яке й стало першоосновою Компанії. Сьогодні «Київенерго» – це 5 структурних відокремлених підрозділів, які забезпечують киян світлом, гарячою водою та теплом, а також два філіали – «Енергосервіс» та єдиний у Києві сміттєспалювальний завод «Енергія». Чисельність працівників Компанії – понад 12,5 тисяч осіб.
Місія «Київенерго» – задоволення суспільних потреб споживачів електричною, тепловою енергією та іншою продукцією і послугами, що надаються Компанією, а також досягнення прибутку для задоволення інтересів акціонерів, економічних та соціальних потреб її працівників.
Компанія здійснює збут електричної енергії кінцевим споживачам – юридичним та приватним особам. Теплова енергія реалізується юридичним особам – здебільшого житловим організаціям, які забезпечують централізоване опалення та гаряче водопостачання населення.
Найбільшими акціонерами «Київенерго»є ТОВ ДТЕК (72,39% акцій) і НАК «Енергетична компанія України» (25% акцій).
Для забезпечення сталого електро- та теплопостачання столиці «Київенерго» щороку інвестує значні кошти у розвиток та модернізацію власного обладнання.
Основним напрямом інвестиційної політики є ефективне використання фінансових ресурсів для будівництва нових та реконструкції наявних енергооб’єктів, а також для введення в експлуатацію сучасного технологічного обладнання на теплоелектроцентралях, кабельних та теплових мережах, джерелах тепловиробництва тощо.
«Київенерго» посідає лідируючі позиції за обсягами виробництва та відпуску електричної та теплової енергії серед теплоелектроцентралей України. Генерація «Київенерго» є унікальною, оскільки функціонує в умовах локального закритого ринку. Компанія має монопольне становище на цьому ринку в сегменті теплопостачання та міцну позицію в сегменті генерації електроенергії.
Станом на 1 січня 2013 року «Київенерго» обслуговувала понад 1 млн. побутових споживачів м. Києва, з якими укладено 665 тис. договорів про користування електричною енергією.
Окрім побутових споживачів, «Київенерго» обслуговує юридичних осіб-споживачів електричної енергії за 26038 договорами.
За даними фінансової звітності Публічного акціонерного товариства «Київенерго», складеної згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності, фінансовий результат Компанії за підсумками 9 міс. 2013 року склав 258 млн. грн. – зменшився майже втричі.
Фінансовий результат пояснюється тим, що компанія щомісячно нараховує як дохід суму некомпенсованої держбюджетом різниці між тарифами і собівартістю виробництва тепла. Цей дохід не супроводжується грошовими надходженнями в зазначений період. Так само Компанія нараховує дохід від продажу теплової енергії бюджетним установам та комунальним підприємствам Києва, який фактично не отримано на суму заборгованості цих установ за тепло. Сума цієї заборгованості станом на 1 жовтня 2013 року склала 1,3 млрд. грн.
В 2013 році компанія ще не отримала субвенції держави по компенсації різниці між встановленими тарифами на теплову енергію та собівартістю її виробництва. Станом на 1 жовтня 2013 року заборгованість держбюджету перед «Київенерго» складає – 1,667 млрд. грн.
Кількість простих іменних акцій Компанії – 108364280 штук номінальною вартістю 0,25 грн. Сума дивідендів на 1 просту акцію за результатами діяльності у 2012 склала 6,58 грн.
До основних кількісних факторів, які впливають на внутрішню вартість акцій, належать:
– нинішні та потенційні показники прибутковості;
– величина та структура затрат;
– структура капіталу;
– рівень дивідендних виплат тощо.
Ринковий курс залежить від співвідношення попиту та пропозиції на цінні папери. У свою чергу, покупці та продавці акцій при прийнятті відповідних рішень враховують такі чинники:
– очікування щодо майбутньої прибутковості та ліквідності об’єкта інвестування, які формуються на основі аналізу інформації про емітента, в тому числі:
а) інформації щодо поточних і прогнозованих дивідендних виплат;
б) висновків аналітиків щодо якості фінансового стану емітента;
в) оцінки перспектив у виробничо-господарській сфері підприємства;
г) інших даних, які характеризують фінансовий стан і господарську діяльність емітента акцій.
– можливі зміни курсу акцій під впливом факторів, не пов’язаних з прибутковістю чи ліквідністю емітента, наприклад у результаті прийняття рішень щодо додаткових емісій, виплати дивідендів акціями, дроблення акцій тощо;
– наявність і прибутковість альтернативних об’єктів інвестування;
– загальноекономічне становище в країні та тенденції його розвитку (кон’юнктура, зростання, стагнація тощо);
– перспективи розвитку відповідної галузі;
– політичний вплив через політико-економічні рішення та державну фінансову політику;
– психологічні та спекулятивні чинники.
Проаналізувавши показники діяльності «Київенерго» та біржові курси (за три роки і три останніх місяці – див. рисунки), оцінивши вплив чинників, які впливають на вартість акцій, я можу зробити висновок, що на 1 грудня 2013 року вартість акцій «Київенерго» на Українській біржі становитиме 8-12 гривень.
Якимчук Ю.Ю. Прогноз курсу акцій ПАТ "Київенерго" на 01.12.2013

Посилання: Акція, Київенерго, 2013

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
^