Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2013 » Маселко С.В. Фінансовий ринок України: проблеми та перспективи
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1334
  • Автор: Соломія
  • Дата: 28-12-2013, 22:43
 (голосов: 0)
28-12-2013, 22:43

Маселко С.В. Фінансовий ринок України: проблеми та перспективи

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2013

ЛНУ імені Івана Франка, Екф-44с

Фінансовий ринок України є об'єктом прискіпливої уваги багатьох вітчизняних економістів. Зокрема, можна назвати таких вітчизняних вчених, як В. Базилевич , З. Луцишин , І. Лютий , А. Чухно , О. Шаров та інших, наукові праці яких є надзвичайно актуальними у сфері дослідження вітчизняного фінансового ринку та його структури.
Аналіз фінансового ринку України є надзвичайно важливим з точки зору виявлення тих диспропорцій, які заважають ефективному функціонуванню фінансової сфери вітчизняної економіки, що негативно відображається як на реальному секторі, як з точки зору ефективного процесу суспільного відтворення в цілому, так і на запобіганні руйнівним
наслідкам негативної кон'юнктури світового фінансового ринку. У сфері підвищення ефективності функціонування фінансового ринку України потрібно сформувати державну політику, яка б передбачала єдиний збалансований комплекс заходів, спрямованих на забезпечення стабільності фінансової системи, запобігання відпливу капіталів, раціональне використання фінансових ресурсів.
Також все більш актуальним стає питання використання світових фінансових ресурсів, зокрема прямих інвестицій, які мають пріоритетне значення для економічного зростання вітчизняної економіки.
Надзвичайно динамічні процеси, які відбуваються в сучасній фінансово-економічній системі, що посилюються об'єктивними тенденціями глобалізації та інтернаціналізації світової економіки, останнім часом гостро ставлять питання щодо необхідності створення єдиного макрорегулятора вітчизняного фінансового ринку. В цілому це відповідає світовим та європейським тенденціям щодо концентрації контролюючих і регулюючих функцій в єдиній інституції. Але в той же час слід зазначити, що потрібен такий ефективний орган, який би не тільки контролював ті чи інші сегменти фінансового ринку, але й був би каталізатором розвитку тих його складових, що потребують втручання
ззовні першочергово, як це було зазначено вище в ході аналізу фондового ринку України зокрема та фінансового ринку загалом. Так, необхідно оптимізувати всю систему управління випуску фінансових інструментів.
Загалом же державна політика у сфері підвищення ефективності функціонування фінансового ринку України повинна включати єдиний збалансований комплекс заходів, спрямованих на забезпечення стабільності та стійкості фінансової системи, ефективний контроль руху фінансових потоків, раціональне використання фінансових ресурсів.


Список використаних джерел:
1. Про основи національної безпеки України: Закон України від 19.06.2003 №964-IV //[Електронний ресурс] – Режим доступу: zakon1.rada.gov.ua.
2. Базилевич В. Розвиток фінансового ринку в сучасних умовах // Фінанси України.– 2009.– №12. – С. 5–12.
3. Варналій З. Особливості та шляхи детінізації економіки України: Матеріали засідання
«круглого столу» (2007) // [Електронний ресур] – Режим доступу: www.niss.gov.ua
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
^